Wynik wyszukiwania

 
Mam akumulator na pozytywną energię zdjęcie

Mam akumulator na pozytywną energię

Z Aleksandrem Dobą rozmawia Łukasz Kaźmierczak

Czytaj więcej

 
Pontyfikat Franciszka? Podoba mi się zdjęcie

Pontyfikat Franciszka? Podoba mi się

Czy to prawda, że przez rozmowy z kard. Józefem Ratzingerem nawrócił się Pan?

Czytaj więcej

 
Sylwetki najpopularniejszych papieży XX i XXI wieku zdjęcie

Sylwetki najpopularniejszych papieży XX i XXI wieku

Żyjący w renesansie Aleksander VI, czyli Rodrigo Borgia, to papież słynący bardziej z niesławy, niż ze sławy. Na tronie piotrowym nie zawsze siedzieli święci papieże, aczkolwiek w ostatnim czasie Duch Święty naprawdę czuwa nad konklawe, o czym świadczą fantastyczne pontyfikaty.

Czytaj więcej

 
Timber Wave jako ozdoba wejścia do Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie zdjęcie

Timber Wave jako ozdoba wejścia do Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie

Ogromna konstrukcja „Timber Wave” z amerykańskiego czerwonego dębu zdobiła wejście do Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie.

Czytaj więcej

 
Wszystko dla kościoła i sztuki zdjęcie

Wszystko dla kościoła i sztuki

To już XX edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Targi odbędą się od 10 do 12 czerwca 2019 roku. Podczas trzech dni hale Targów Kielce wypełnią organy, rzeźby, ikony i różańce. Nie zabraknie premier książkowych i ciekawych konferencji.

Czytaj więcej

 
Budujące rozmowy, znani goście – SACROEXPO 2018 zdjęcie

Budujące rozmowy, znani goście – SACROEXPO 2018

Ponad 5000 gości odwiedziło tegoroczną XIX Międzynarodową Wystawą Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Swoją ofertę przedstawiło 287 firm z 11 krajów. Podczas tragów odbyły się liczne spotkania, debaty i konferencje.

Czytaj więcej

 
Człowiek z celuloidu zdjęcie

Człowiek z celuloidu

W filmach Andrzeja Wajdy przeglądał się polski los – z jego wzniosłością, pospolitością i nikczemnością. Wszystkim tym odcieniom polskości umiał jednak nadać mistrzowski szlif.

Czytaj więcej

 
Za nami pierwszy dzień VII edycji MEMENTO Poznań zdjęcie

Za nami pierwszy dzień VII edycji MEMENTO Poznań

Zgodnie z obietnicami wiele się działo. Futurystyczne urny, kamienne nagrobki, luksusowe karawany, namioty pogrzebowe, cmentarne windy, nagłośnienie, odzież żałobna – te i wiele innych produktów mogli podziwiać tłumnie przybyli ta targi goście.

Czytaj więcej

 
Targi Dziedzictwo - dawne dzieje w nowoczesnej oprawie zdjęcie

Targi Dziedzictwo - dawne dzieje w nowoczesnej oprawie

Zakończyły się III Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO, które odbyły się w dniach 7-9 października w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. 

Czytaj więcej

 
Niezniszczalni zdjęcie

Niezniszczalni

Nie zostały zmumifikowane. I nie poddały się rozkładowi. Ponad sto ciał świętych stanowi dla naukowców zagadkę nie do rozwiązania.  

Czytaj więcej

 
Krwawym szlakiem zesłańców zdjęcie

Krwawym szlakiem zesłańców

W czasie powstania styczniowego i jeszcze kilka lat po nim Rosjanie aresztowali i skazywali jego uczestników. Obok wyroków śmierci, przepadku całego mienia, zasądzano więzienia i wywózki w głąb Rosji. W przypadającą w tych dniach 151. rocznicę wybuchu powstania warto wspomnieć te tysiące osób skazanych na zesłanie i niewolniczą pracę na Syberii.

Czytaj więcej

 
„Troska inwestorów o zabytki i pamięć historyczną” - podsumowanie spotkania prasowego zdjęcie

„Troska inwestorów o zabytki i pamięć historyczną” - podsumowanie spotkania prasowego

17 marca w Warszawie, w restaurowanym budynku Ufficio Primo przy ulicy Wspólnej 62, odbyło się spotkanie poświęcone tematyce zaangażowania inwestorów w obiekty zabytkowe. Pretekstem do poruszenia tej kwestii jest Ufficio Primo - najnowsza inwestycja Euro Invest, którego prezesem jest Jan Lubomirski. Do tej pory budynek był kojarzony z dawną siedzibą Prezydium Rządu, zaprojektowaną w ponadczasowym stylu przez prof. Marka Leykama.

Czytaj więcej

 
Nagroda Złotej Kielni dla projektu Sweco Architekci zdjęcie

Nagroda Złotej Kielni dla projektu Sweco Architekci

Projekt pracowni Sweco Architekci otrzymał I pierwsze miejsce w kategorii Rozbudowa i przebudowa obiektów zdobywając tytuł „Złotej Kielni” – Budowa Roku 2011.

Czytaj więcej

 
Jan XXIII i Jan Paweł II  – nowi święci Kościoła zdjęcie

Jan XXIII i Jan Paweł II – nowi święci Kościoła

„Na chwałę Świętej i Nierozdzielnej Trójcy, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa i świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych modlitwach i za radą wielu naszych Braci w biskupstwie orzekamy i stwierdzamy, że błogosławieni Jan XXIII i Jan Paweł II są świętymi i wpisujemy ich do katalogu świętych, polecając, aby odbierali oni cześć jako święci w całym Kościele”

Czytaj więcej

 
Cennik sprzedaży hurtowej - Izomur zdjęcie

Cennik sprzedaży hurtowej - Izomur

Od 3 lat nasza Firma, prowadziła stałą politykę cenową na produkowany przez siebie preparat izomur.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 25