Drugie życie polskich pałaców zdjęcie

Drugie życie polskich pałaców

W ostatnich latach miały miejsce zawirowania gospodarcze na świecie, które dotarły również do naszego kraju, nie zmienia to jednak faktu, że systematycznie zwiększa się liczba lepiej sytuowanych Polaków. Ten fakt sprawia, że coraz większą popularnością cieszą się towary z wyższej półki. Opisaną tendencję widać także na rynku nieruchomości.

Czytaj więcej

 
Kościoły na sprzedaż zdjęcie

Kościoły na sprzedaż

Postępująca laicyzacja Europy niesie ze sobą nie tylko malejącą liczbę wiernych, ale też nowe rozwiązania dotyczące aranżacji opuszczonych miejsc kultu. Kościoły i kaplice stopniowo ulegają desakralizacji, a coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie w takich przestrzeniach. Nowy trend? A może logiczna kolej losu?

Czytaj więcej

 
Za nami pierwszy dzień VII edycji MEMENTO Poznań zdjęcie

Za nami pierwszy dzień VII edycji MEMENTO Poznań

Zgodnie z obietnicami wiele się działo. Futurystyczne urny, kamienne nagrobki, luksusowe karawany, namioty pogrzebowe, cmentarne windy, nagłośnienie, odzież żałobna – te i wiele innych produktów mogli podziwiać tłumnie przybyli ta targi goście.

Czytaj więcej

 

Nowa edycja Targów Funeralnych MEMENTO Poznań

17-19 listopada 2016 odbędzie się kolejna edycja Targów Funeralnych MEMENTO Poznań. Wydarzenie ma charakter biznesowy i jest skierowane do osób z branży pogrzebowej. Miniona odsłona zgromadziła ponad 60 wystawców z Polski i zagranicy.  

Czytaj więcej

 

Nowa edycja Targów Funeralnych MEMENTO Poznań

17-19 listopada 2016 odbędzie się kolejna edycja Targów Funeralnych MEMENTO Poznań. Wydarzenie ma charakter biznesowy i jest skierowane do osób z branży pogrzebowej. Miniona odsłona zgromadziła ponad 60 wystawców z Polski i zagranicy.

Czytaj więcej

 
Targi Funeralne MEMENTO POZNAŃ im. Wojciecha Krawczyka zdjęcie

Targi Funeralne MEMENTO POZNAŃ im. Wojciecha Krawczyka

Targi Funeralne MEMENTO POZNAŃ im. Wojciecha Krawczyka - jedyne polskie targi rekomendowane przez Międzynarodową Federację Organizacji i Firm Pogrzebowych FIAT – IFTA.

Czytaj więcej

 
Czy będzie jeszcze potrzebny program do rozliczenia pit 2017? zdjęcie

Czy będzie jeszcze potrzebny program do rozliczenia pit 2017?

Ministerstwo Finansów zgłosiło a rząd zaakceptował nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która daje podatnikom możliwość przerzucenia obowiązku wypełniania pitów rocznych na urzędy skarbowe. Czy w takim razie nie będziemy już korzystać z programu do rozliczenia pit 2017?

Czytaj więcej

 
Urok historycznych kamienic - komentarz ekspercki zdjęcie

Urok historycznych kamienic - komentarz ekspercki

Przedwojenne kamienice zawsze miały swoich wielbicieli. Niepowtarzalne przestrzenie do aranżacji i niezwykła lokalizacja to niekwestionowane zalety apartamentów w kamienicach. 

Czytaj więcej

 
Post już nie taki ścisły zdjęcie

Post już nie taki ścisły

Dla wielu z nas niejedzenie mięsa w piątek jest sporym wyrzeczeniem, a przestrzeganie ścisłego postu w Środę Popielcową i Wielki Piątek niemal aktem heroizmu. Tymczasem jeszcze pięćdziesiąt lat temu częste dni postne były w Kościele czymś oczywistym.  

Czytaj więcej

 
Anioły fruwają od sufitu do podłogi zdjęcie

Anioły fruwają od sufitu do podłogi

Anna Kamieńska nazwała w jednym ze swoich wierszy dom ks. Twardowskiego „ptasim domkiem drewnianym”. Ale to jest przede wszystkim dom anielski. Anioły fruwają tu wszędzie.

Czytaj więcej

 
Mieszkanie za rentę zdjęcie

Mieszkanie za rentę

Dożywotnią rentę i odwróconą hipotekę łączy jedno: emeryci w zamian za oddanie własnego „M” mogą w nim nadal mieszkać, dodatkowo pobierając przy tym co miesiąc pieniądze. Czy jednak odpowiednio wysokie?

Czytaj więcej

 
Targi Dziedzictwo - ochrona dorobku narodowego zdjęcie

Targi Dziedzictwo - ochrona dorobku narodowego

Już wkrótce rozpocznie się unikatowe w skali kraju wydarzenie - III Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO. 

Czytaj więcej

 
20 lat Giełdy Obiektów Zabytkowych „denkmal Börse” zdjęcie

20 lat Giełdy Obiektów Zabytkowych „denkmal Börse”

Giełda Obiektów Zabytkowych „denkmal Börse" - Międzynarodowa Platforma Internetowa Obiektów Zabytkowych - w tym roku obchodzi swoje dwudziestolecie.

Czytaj więcej

 
„Każdy projekt zaczynam od pustej kartki” – rozmowa z architektem Amim Szmelcmanem zdjęcie

„Każdy projekt zaczynam od pustej kartki” – rozmowa z architektem Amim Szmelcmanem

Architekt. Z pozoru doskonale wiemy, o kogo chodzi – w skrócie, jest to osoba, która projektuje przestrzeń i budynki. Z rozmowy z Amim Szmelcmanem, architektem paryskiego biura Gottesman-Szmelcman, wyłania się jednak o wiele bardziej złożony obraz tego zawodu. 

Czytaj więcej

 

Przebić szklany sufit

Deregulacja zawodów przygotowywana przez ministra Jarosława Gowina ma stworzyć ok. 100 tys. nowych miejsc pracy. Najwięcej mają na niej skorzystać młodzi Polacy.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 23