Wynik wyszukiwania

 
Drewno w ochronie zabytków zdjęcie

Drewno w ochronie zabytków

Tematem wiodącym nadchodzącej, jubileuszowej edycji targów denkmal będzie zastosowanie drewna w ochronie zabytków.

Czytaj więcej

 

Restaurowanie mebli i przedmiotów drewnianych

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów do produkcji mebli. Wiele przedmiotów wykonanych z tego niezwykle wytrzymałego surowca powstało dziesiątki lat temu i przetrwało do dziś. Jak to możliwe? Odpowiednia ochrona i pielęgnacja pozwala na utrzymanie dobrej kondycji drewna przez długi czas.

Czytaj więcej

 
Najładniejsze stroiki na grób - które wybrać? zdjęcie

Najładniejsze stroiki na grób - które wybrać?

Stroiki na grób to elementy, które zawsze znajdą swoje miejsce na nagrobnej płycie i zawsze będą prezentowały się po prostu pięknie. Cmentarz to dość szczególne miejsce wspomnień dla każdego z nas, które budzi emocje, uczucia, i wspomnienia. Odwiedzamy go po to, aby oddać hołd osobom, których już z nami nie ma, a których może tak bardzo nam w danym momencie brakuje. Dlatego też, jako symbol pamięci i uczuć, jakimi ich darzyliśmy, traktuje się stroiki cmentarne.

Czytaj więcej

 
SUKCES OPARTY NA 3E: EKONOMICZNIE, EFEKTYWNIE, EKOLOGICZNIE zdjęcie

SUKCES OPARTY NA 3E: EKONOMICZNIE, EFEKTYWNIE, EKOLOGICZNIE

Drewno zalicza się do najbardziej ulubionych materiałów budowlanych. Ku utrapieniu wszystkich istnieją także amatorzy drewna, którzy dają się mu porządnie we znaki. Należą do nich w pierwszej kolejności owady i grzyby.

Czytaj więcej

 
Jak wybrać ławkę drewnianą do otoczenia kościoła? zdjęcie

Jak wybrać ławkę drewnianą do otoczenia kościoła?

Na jakie elementy należy zwrócić uwagę wybierając ławkę drewnianą do otoczenia kościoła? Poprosiliśmy ekspertów z firmy Meblobranie.pl, specjalizującej się w sprzedaży mebli ogrodowych, o kilka porad dla osób szukających solidnych i wytrzymałych ławek.

Czytaj więcej

 
CIEPŁO UKRYTE W PODŁODZE zdjęcie

CIEPŁO UKRYTE W PODŁODZE

Duże powierzchnie przeszklone czy też ograniczony metraż mogą być powodem, dla którego rezygnujemy z instalacji grzejnika ściennego w pomieszczeniu. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzą się nowoczesne metody ogrzewania z portfolio Purmo – grzejniki kanałowe lub ogrzewanie podłogowe.

Czytaj więcej

 
Z braćmi w ciupie zdjęcie

Z braćmi w ciupie

Gdy przychodzi do nich więzień, wytatuowany po czubek nosa, z dożywociem, nie pytają, co zrobił. Nie budują murów. Kruszą serca. Dla Boga.

Czytaj więcej

 
Jezus – Bóg, który chodził po ziemi zdjęcie

Jezus – Bóg, który chodził po ziemi

Z ks. Jamesem Martinem, autorem książki Jezus, o najpiękniejszej tajemnicy świata rozmawia ks. Jarosław Czyżewski  

Czytaj więcej

 
Elektryczna odzież dla księży, czyli co ciekawego na targach Sakralia 2014 zdjęcie

Elektryczna odzież dla księży, czyli co ciekawego na targach Sakralia 2014

Szaty, stroje i przedmioty liturgiczne, wyposażenie kościołów, materiały budowlane i ogrzewanie kościołów, dzwony, kuranty, sztuka sakralna, świece, kadzidła, oprogramowanie do obsługi kancelarii parafialnych i cmentarzy, odzież dla księży, pomoce dydaktyczne dla katechetów, dewocjonalia, wydawnictwa oraz szeroka oferta pielgrzymek do sanktuariów w Polsce i za granicą – to oferta wystawców Targów SAKRALIA 2014, które odbędą się w Poznaniu od 26 do 28 listopada.

Czytaj więcej

 
Nagroda Bernharda-Remmersa 2012 zdjęcie

Nagroda Bernharda-Remmersa 2012

Firma Remmers oprócz wkładu w rozwój innowacyjnych systemów produktów, troszczy się o rozwój i transfer wiedzy.

Czytaj więcej

 
Timber Wave – na fali inspirującego designu zdjęcie

Timber Wave – na fali inspirującego designu

Festiwal Designu w Londynie to doskonała okazja dla projektantów do eksperymentowania z materiałami i poszukiwania nowych sposobów ich użycia. Z okazji ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia, Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (American Hardwood Export Council - AHEC) zleciło pracowni architektonicznej Amanda Levete Architects (AL_A) zaprojektowanie tymczasowej instalacji o nazwie Timber Wave, która stanęła przed wejściem do Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie.

Czytaj więcej

 
Nagroda Bernharda-Remmersa po raz siódmy zdjęcie

Nagroda Bernharda-Remmersa po raz siódmy

W centrum Europy zachował się do dziś "krajobraz kulturowy" o wyjątkowo bogatej, łączącej trzy państwa historii. Od Saksońskiej i Czeskiej Szwajcarii przez Górne Łużyce i północne Czechy po górskie obszary Dolnego Śląska rozciąga się "Kraina Domów Przysłupowych",  "das Umgebindeland", "Krajina podstávkových domů". Dzisiejsze szacunkowe dane mówią o około 19.000 zachowanych domach, które swój niepowtarzalny charakter zawdzięczają "budownictwu ludowemu" i ludowej pomysłowości.

Czytaj więcej

 
Konserwacja okien w systemie Induline zdjęcie

Konserwacja okien w systemie Induline

Przynajmniej raz w życiu budujemy albo po latach modernizujemy dom lub mieszkanie, a to wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji dotyczących wyboru materiałów i elementów budowlanych. Okna, to jeden z najważniejszych, a z pewnością najbardziej skomplikowany element konstrukcji domu.

Czytaj więcej

 
Zabytkowe organy w centrum uwagi targów denkmal zdjęcie

Zabytkowe organy w centrum uwagi targów denkmal

Organy są ozdobą i nieodzownym elementem każdego kościoła i to one są odpowiedzialne za mistyczną atmosferę podczas nabożeństw

Czytaj więcej

 
Dramat w sercu Afryki zdjęcie

Dramat w sercu Afryki

Kto nie zdążył uciec, został bezlitośnie zabity – to podsumowanie aktualnej sytuacji w Republice Środkowoafrykańskiej. Posługują w niej polscy misjonarze. Bohaterscy misjonarze, bo mimo ogromnego zagrożenia zostali ze swoimi wiernymi w ogarniętym bezwzględnymi walkami kraju.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 20