Wynik wyszukiwania

 
Wywiad z proboszczem z Italii zdjęcie

Wywiad z proboszczem z Italii

Z Francesco Marcoaldim, proboszczem, który przyjął do swojej parafii w Ventimiglia we Włoszech ponad stu uchodźców, o zaangażowaniu wspólnoty w pomoc emigrantom rozmawia ks. Mirosław Tykfer

Czytaj więcej

 
Kiedy peryferie stają się centrum zdjęcie

Kiedy peryferie stają się centrum

Z Andreą Riccardim, założycielem wspólnoty Sant’Egidio i inicjatorem projektu korytarzy humanitarnych we Włoszech, o tym, co znaczy być na peryferiach, pokonywaniu lęku i znaczeniu tolerancji w polskiej historii rozmawia ks. Mirosław Tykfer, redaktor naczelny  

Czytaj więcej

 
Franciszek w Asyżu. Apel o radykalne chrześcijaństwo zdjęcie

Franciszek w Asyżu. Apel o radykalne chrześcijaństwo

Przed przybyciem Ojca Świętego do Asyżu oczekiwano wielkich gestów, w końcu Franciszek przybywał po raz pierwszy w życiu do miasta patrona swojego pontyfikatu.

Czytaj więcej

 
KOŚCIÓŁ -SZTUKA - BIZNES – Targi SACROEXPO w Kielcach zdjęcie

KOŚCIÓŁ -SZTUKA - BIZNES – Targi SACROEXPO w Kielcach

Wręczenie Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury, koncert chóru Polskiego Radia, międzynarodowe konferencje z udziałem wybitnych osobistości, a także prezentacja produktów dedykowanych nowoczesnym kościołom i pokazy mody liturgicznej – tak w wielkim skrócie można podsumować wystawę SACROEXPO, która od 12 do 14 czerwca odbywała się w Targach Kielce.

Czytaj więcej

 
Międzynarodowa Giełda Kooperacji CONTACT „denkmal” zdjęcie

Międzynarodowa Giełda Kooperacji CONTACT „denkmal”

W dniu 7 listopada 2014 roku podczas targów denkmal odbędzie się już po raz czwarty Międzynarodowa Giełda Kooperacji CONTACT „denkmal", organizowana w ramach europejskiej sieci enterprise europe network przez Izbę Rzemiosła w Lipsku, Izbę Przemysłowo - Handlową w Lipsku oraz Leipziger Messe.

Czytaj więcej

 
Medytacje w Koloseum zdjęcie

Medytacje w Koloseum

Metalowy krzyż wypełniony płonącymi świeczkami w rzymskim Koloseum w Wielki Piątek jest znakiem modlitwy mieszkańców Wiecznego Miasta i pielgrzymów z całego świata, zgromadzonych wokół papieża na nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Tradycja ta ma już kilka stuleci.

Czytaj więcej

 
Ksiądz sierot i chuliganów zdjęcie

Ksiądz sierot i chuliganów

W oratorium ks. Bosko były nie tylko stół i łóżko, ale i kaplica z ołtarzem, klasy szkolne i warsztaty, boisko sportowe. Oratorium było jednocześnie „domem, parafią, szkołą i podwórkiem”.  

Czytaj więcej

 
Czy znikniemy z mapy świata? zdjęcie

Czy znikniemy z mapy świata?

Nad Polskę nadciąga demograficzne tsunami. Uderzy w nas w okolicach 2020 r., kiedy pokolenie powojennego wyżu odejdzie na emerytury.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 8