Artykuł Dodaj artykuł

Za nami Wystawa Sacroexpo w Kielcach! A już we wrześniu targi odbędą się w Słowacji!

Kielecka wystawa Sacroexpo pełna nowości i ciekawych rozwiązań! Kolejne spotkanie branży sakralnej już we wrześniu, w Słowacji.

Kielecka wystawa Sacroexpo pełna nowości i ciekawych rozwiązań! Kolejne spotkanie branży sakralnej już we wrześniu, w Słowacji

Kielecka wystawa Sacroexpo pełna nowości i ciekawych rozwiązań! Kolejne spotkanie branży sakralnej już we wrześniu, w Słowacji.

24. Międzynarodowe Targi Sacroexpo były jedną z ostatnich imprez wystawienniczych organizowanych w pierwszym półroczu kieleckiego ośrodka i niejako zamknęły bardzo udany sezon wiosenny w Targach Kielce. Kieleckie spotkanie branży sakralnej od 24. lat cieszy się dużym uznaniem w całej Europie. Organizatorzy z ofertą kieleckich targów branży sakralnej zamierzają dotrzeć do nowych regionów i jeszcze większej liczby wiernych. Po raz pierwszy, od 13 do 14 września targi Sacroexpo odbędą się w słowackim ośrodku wystawienniczym Incheba.

Wystawa Sacroexpo organizowana jesienią w Incheba Expo Bratislava zasięgiem obejmie nie tylko Słowację, ale także Czechy, Węgry i Austrię.

- Kilkukrotnie organizowaliśmy już targi za granicą m.in. w Kijowie, czy w Budapeszcie. Targi branży sakralnej Sacroexpo Slovakia w Bratysławie zorganizujemy we współpracy z tamtejszym ośrodkiem targowym Incheba. Wierzę, że dzięki naszemu doświadczeniu za jakiś czas targi Sacroexpo w Słowacji dorównają tym, odbywającym się w Kielcach – mówi prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

Wystawcy Sacroexpo w Słowacji, wzorem kieleckiej imprezy, zaprezentują wszystko, czego potrzebują kościół i parafie. Będą więc profesjonalni dostawcy usług i sprzętu do budowy i pielęgnacji obiektów sakralnych, dedykowanych technologii takich jak nagłośnienie, ogrzewanie czy zabezpieczenie kościołów, organów i innych instrumentów muzycznych. Tradycyjnie na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła artystyczne i rękodzielnicze służące do wyposażenia i dekoracji wnętrz, stroje kościelne, sztuka sakralna, m.in.: posągi i figurki, witraże, obrazy, ikony oraz naczynia liturgiczne. Będzie także oferta miejsc pielgrzymkowych, profesjonalne konferencje i debaty.

– Cieszę się, że mamy porozumienie z naszymi polskimi kolegami na zorganizowanie tak ciekawych targów jak Sacroexpo. Tylko na Słowacji i w Czechach jest kilkanaście tysięcy kościołów, kaplic, sal modlitewnych obsługujących dziesiątki kościołów, z których najliczniejszy jest Kościół rzymskokatolicki. Sacroexpo to wyjątkowa platforma biznesowa na potrzeby Kościoła i wiernych – podkreśla Alexander Rozin, prezes ośrodka Incheba Expo.

Wystawa ma umożliwić specjalistycznym firmom, artystom i rzemieślnikom nawiązanie nowych kontaktów w świecie kościelnym, ze sklepami specjalistycznymi z dewocjonaliami, w tym internetowymi. Sacroexpo w Słowacji będzie platformą łączącą profesjonalną ofertę współczesnych produktów i usług z kościołami w planowaniu, projektowaniu i wyposażaniu obiektów sakralnych oraz w trosce o kościelne dziedzictwo kulturowe.

Czerwcowe Sacroexpo w Kielcach pełne premier i nowości!

Imponująco prezentowała się oferta Wystawców tegorocznej 24. edycji targów Sacroexpo, które odbyły się od 19 do 21 czerwca w Targach Kielce. Kieleckie spotkanie branży sakralnej przyciągnęło ponad 200 firm z dziesięciu krajów m.in. Austrii, Chorwacji, Grecji, Czech, Hiszpanii, Portugalii, Słowenii, czy Włoch. Wśród premier targowych można było znaleźć takie rozwiązania jak: aplikacje do zamawiania mszy online od firmy Parafio.pl, system do inwentaryzowania cmentarzy od Tech Studio, ofiaromat multimedialny M13 Sanctum, maszyna do drukowania grafik na ścianie od DrukSakralny.pl, konfesjonał z poduszkami powietrznymi od firmy ArsProEclessia i organy kościelne z najnowszą technologią dźwiękową od Viscount International. Ciekawe powitanie zwiedzającym targi przygotowała Pracownia Snycerska Andrzej Burkot, która jest stałym wystawcą Sacroexpo. Premierowo zaprezentowała wyjątkową realizację rzeźby przedstawiającej świętą rodzinę, której wysokość finalnie będzie miała ok. 7-8 metrów wysokości. Nie mniejszą uwagę przyciągała także rzeźbiona w czasie targów drewniana „Pieta”, której oryginał pochodzi z XV wieku. Wśród kolejnych elementów wyposażenia ołtarzów także nie brakowało oryginalności. Można było zobaczyć dwuskrzydłowy model tabernakulum z motywem serca, czy monstrancje zdobione kłosami pszenicy prezentowane przez Zakład Brązowniczy Bielińscy w Poznaniu. Nie brakowało również różnorodnych ofert pielgrzymek po całym świecie – od Hiszpanii, przez Włochy, po Japonię.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających kielecką wystawę Sacroexpo cieszyła się Strefa Sztuki, zorganizowana po raz pierwszy wspólnie z Domem Aukcyjnym Art In House w Warszawie. W trakcie trzech dni w Targach Kielce można było obejrzeć ponad 240 obrazów, rzeźb oraz ikon autorstwa ponad stu artystów z Polski i Ukrainy. To pierwsza tak duża wystawa  w kraju z dziełami wyłącznie o tematyce sakralnej. Po raz pierwszy podczas Sacroexpo z bardzo dobrym wynikiem przeprowadzono również licytację wybranych prac, których wartość łącznie osiągnęła ponad 160 tys. złotych. W Aukcji Sacrum wzięli udział zarówno zwiedzający, jak również wystawcy targów sakralnych.

Organizatorzy kieleckich targów wierzą, że Sacroexpo Slovakia zorganizowane od 13 do 14 września w Słowacji dorównają tym odbywającym się w Kielcach.

Artykuł reklamowy

Artykuł został dodany przez firmę

Targi Kielce S.A.

Targi Kielce, jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, do którego należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.