Wynik wyszukiwania

 

Restaurowanie mebli i przedmiotów drewnianych

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów do produkcji mebli. Wiele przedmiotów wykonanych z tego niezwykle wytrzymałego surowca powstało dziesiątki lat temu i przetrwało do dziś. Jak to możliwe? Odpowiednia ochrona i pielęgnacja pozwala na utrzymanie dobrej kondycji drewna przez długi czas.

Czytaj więcej

 
CZARNY ORZECH AMERYKAŃSKI ODMIENIŁ OBLICZE OPACTWA W WORTH zdjęcie

CZARNY ORZECH AMERYKAŃSKI ODMIENIŁ OBLICZE OPACTWA W WORTH

Zachwycający kościół opactwa w Worth jest położony na szczycie rozpościerającym się nad wzgórzami South Downs w południowo-wschodniej Anglii.

Czytaj więcej

 
Anioły fruwają od sufitu do podłogi zdjęcie

Anioły fruwają od sufitu do podłogi

Anna Kamieńska nazwała w jednym ze swoich wierszy dom ks. Twardowskiego „ptasim domkiem drewnianym”. Ale to jest przede wszystkim dom anielski. Anioły fruwają tu wszędzie.

Czytaj więcej

 
Drewno w ochronie zabytków zdjęcie

Drewno w ochronie zabytków

Tematem wiodącym nadchodzącej, jubileuszowej edycji targów denkmal będzie zastosowanie drewna w ochronie zabytków.

Czytaj więcej

 
Stawiamy na Edmunda! zdjęcie

Stawiamy na Edmunda!

Świecki zaangażowany w życie Kościoła i swojej społeczności, szukający nowych form i metod docierania z Dobrą Nowiną do ludzi z „marginesu” – biedoty, sierot, chorych i samotnych. Człowiek modlitwy i czynu. 

Czytaj więcej

 
Biały dąb amerykański w projekcie St. Peter's Centre zdjęcie

Biały dąb amerykański w projekcie St. Peter's Centre

St. Peter’s Church (kościół św. Piotra) jest położony w centrum Peter’s Church, wsi zlokalizowanej w samym sercu brytyjskiej doliny Golden Valley, liczącej zaledwie 800 mieszkańców.

Czytaj więcej

 
Najważniejsze jest Dzieciątko zdjęcie

Najważniejsze jest Dzieciątko

Oczekiwanie na narodzenie Jezusa jest tu inne niż we wszystkich innych miejscach świata. Musi być inne – bo żyjące tu kobiety są inne. Ich głowy nigdy nie zaprzątają za bardzo porządki, zakupy, pieczenie ciast ani nawet dzieci. One żyją tylko dla Jezusa i tylko na Niego czekają.

Czytaj więcej

 

Tajemnica księdza Jana

Wydawać by się mogło, że św. Jan Maria Vianney to święty nie na nasze czasy. Nie lubił muzyki, potępiał tańce i kazał zakrywać dekolty damom na starych obrazach. W dodatku krzyczał z ambony na wiernych i pościł tak uparcie, że niszczył swoje zdrowie

Czytaj więcej

 
Rok 2013 dobry dla polskich targów. Podsumowanie 2013 r. i perspektywy na 2014 r. zdjęcie

Rok 2013 dobry dla polskich targów. Podsumowanie 2013 r. i perspektywy na 2014 r.

W oparciu o wstępne dane statystyczne targów jakimi dysponują Polska Izba Przemysłu Targowego oraz CENTREX – audytor tych danych, można stwierdzić, że targi w Polsce pozostają ważnym instrumentem marketingu i komunikacji biznesowej.

Czytaj więcej

 
W trampkach  z ks. Jankiem Bosko zdjęcie

W trampkach z ks. Jankiem Bosko

– On był wielki, a my chcemy iść jego drogą. Zobaczenie relikwii kogoś, kto jest dla nas wielkim wzorem, to jak dla fana Michaela Jacksona noszenie jego kurtki – mówią młodzi wielbiciele ks. Jana Bosko.

Czytaj więcej

 

Bajkowy Wőlfelsgrund

Sudecki Tyrol – tak można w skrócie nazwać niewielkie Międzygórze położone u stóp Śnieżnika. Przepiękna XIX-wieczna architektura sanatoryjna dzisiaj jest zupełnie opuszczona.

Czytaj więcej

 

Dziecko – skarb najcenniejszy…?

Na świecie zagościł kryzys ekonomiczny, rynki pracy dramatycznie się skurczyły, a exodus emigracyjny trwa już pięć lat. Wydawałoby się, że nadszedł najwyższy czas na powroty naszych rodaków do ojczyzny. A jednak tak nie jest.

Czytaj więcej

 
Znak wydezynfekowany zdjęcie

Znak wydezynfekowany

„Nie rozumiem, jak może przeszkadzać komuś krzyż lub ktoś, kto umarł, mówiąc: «Przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią» i prosząc o szacunek” – gorzko stwierdził niedawno hiszpański kardynał Eduardo Martínez

Czytaj więcej

 

Którędy do nieba?

(...) chrześcijanin powinien delektować się pojęciem nieba, smakować je i raz na zawsze wpisać w swój GPS jako najważniejszy cel ziemskiej podróży!

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 14