Sukienka komunijna czy alba - co wybrać? zdjęcie

Sukienka komunijna czy alba - co wybrać?

Pytanie „Sukienka czy alba?” niemalże zawsze pada już na początkowym etapie przygotowań do pierwszej komunii świętej. 

Czytaj więcej

 
Przyjmowanie Komunii podczas Mszy Świętej zdjęcie

Przyjmowanie Komunii podczas Mszy Świętej

Przyjmowanie Komunii to dla chrześcijanina najważniejszy moment podczas sprawowanej Mszy Świętej. Warunkiem przyjęcia sakramentu jest stan łaski uświęcającej czyli wyrzeczenie się życia w grzechu i przywiązania do niego. Komunię Świętą należy przyjąć z czystym sercem i pokorą.

Czytaj więcej

 
Pomysły na nietypowe prezenty na komunię zdjęcie

Pomysły na nietypowe prezenty na komunię

Zamiast tradycyjnych upominków na komunię, jak: łańcuszki z krzyżykiem, obrazki, rowery, zegarki czy gry komputerowe, można ofiarować dziecku coś oryginalnego.

Czytaj więcej

 
Komunia wcześniej niż zwykle zdjęcie

Komunia wcześniej niż zwykle

– Chciałbym bardzo wiedzieć, proszę księdza biskupa, dlaczego dzieci tak długo muszą czekać na Pierwszą Komunię Świętą? – zapytał biskupa chłopiec, który skończył jedenaście lat.  

Czytaj więcej

 
Skąd się wzięła tradycja ubierania choinki? zdjęcie

Skąd się wzięła tradycja ubierania choinki?

Zdecydowana większość z nas pod koniec grudnia, w ramach przygotowań do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, ubiera świąteczne drzewko. 

Czytaj więcej

 

Kiedy Pierwsza Komunia Święta?

Pod koniec sierpnia spotkałem człowieka, który w połowie lat 90. pracował w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Był wtedy jednym z odpowiedzialnych za wprowadzenie reformy szkolnictwa. – Wydawało nam się wówczas, że załatwimy sprawę w ciągu dwóch, trzech lat. Tymczasem reforma ciągle trwa i wątpię, czy kiedykolwiek się skończy – mówił.

Czytaj więcej

 
Słowo Boże w praktyce zdjęcie

Słowo Boże w praktyce

Eminencjo, również w Polsce ukazała się książka Pozostać w prawdzie Chrystusa. 

Czytaj więcej

 
Mali przyjaciele Jezusa zdjęcie

Mali przyjaciele Jezusa

W czasach, w których ateiści dążą do demoralizowania przedszkolaków, wczesna Komunia Święta to ochrona dzieci przed zagrożeniami i tworzenie swego rodzaju duchowej elity małych przyjaciół Jezusa.

Czytaj więcej

 
Żyć Eucharystią – ale jak? zdjęcie

Żyć Eucharystią – ale jak?

W tygodniu, w naszej zabieganej codzienności wciąż brakuje nam czasu. Niejednokrotnie bywa jednak, że w wypełniony wydawałoby się po brzegi grafik „wciśniemy” jeszcze coś, co jest dla nas naprawdę ważne.

Czytaj więcej

 
Rodzice i dzieci u papieża zdjęcie

Rodzice i dzieci u papieża

Watykan ma za sobą jedne z najpiękniejszych dni w Roku Wiary, Dni Rodziny. Nie po raz pierwszy mogliśmy się przekonać, że duszpasterstwo rodzin to jedna z najbardziej sprawdzonych metod na ożywienie Kościoła.

Czytaj więcej

 
Cud, który trwa zdjęcie

Cud, który trwa

W ciągu czterech lat od eucharystycznego cudu Sokółka stała się polskim Medjugorie. Mimo tłumów w kolegiacie dominuje głęboka cisza i skupienie. Nie ma chwili, by Jezus nie był adorowany przez proszących lub dziękujących za niezwykłe łaski. 

Czytaj więcej

 
Jezus – Bóg, który chodził po ziemi zdjęcie

Jezus – Bóg, który chodził po ziemi

Z ks. Jamesem Martinem, autorem książki Jezus, o najpiękniejszej tajemnicy świata rozmawia ks. Jarosław Czyżewski  

Czytaj więcej

 
Tu wszystko się zaczęło zdjęcie

Tu wszystko się zaczęło

Kwiat Galilei. Tak mówi się o Nazarecie – mieście, w którym żyła Święta Rodzina. Wyjątkowość tego miejsca wypływa z tego, co można by nazwać duchem Nazaretu, czyli życia codziennością przepojoną obecnością Bożą.

Czytaj więcej

 
Rozrachunek czy twórcze spotkanie? zdjęcie

Rozrachunek czy twórcze spotkanie?

Słowo „rachunek” nie nastraja optymistycznie. „Kwit z kasy”. „Wykaz rzeczy, za które trzeba zapłacić”. Na szczęście – na przekór tej definicji – „rachunek sumienia” to nie buchalteria.  

Czytaj więcej

 
Pusty Grób zdjęcie

Pusty Grób

Na zegarze godz. 23.00. Jesteśmy w bazylice Grobu Bożego, w której w ciągu dnia jest gwarno i tłoczno, a teraz wydaje się jakby zamarła.  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 245