Wydarzenia i targi

Dodaj wydarzenie
V Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO

V Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO

2013-06-07 - 2013-06-09 Kielce targi

Organizator:
Targi Kielce S.A.
Zakładowa 1
25-672 Kielce
świętokrzyskie, Polska

Dane kontaktowe:

Adres:

Zakładowa 1 25-672 Kielce
świętokrzyskie, PolskaV Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO
Data najbliższej edycji: 7-9 VI 2013

W ciągu ostatnich lat wystawa ta zyskała miano największych nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo – Wschodniej, targów z tego zakresu. W naszym kraju mogą one poszczycić się również największą liczbą branżowych zwiedzających.

Targi odwiedza 1500 gości z blisko 20 krajów nie tylko Europy. Premiery nowych modeli trumien, urny w różnych kolorach i kształtach, nowoczesne systemy komputerowe do obsługi pogrzebów czy zarządzania cmentarzami to zaledwie kilka z ciekawostek i nowości, jakie można zobaczyć w Targach Kielce. Swoje najnowsze produkty prezentują tu firmy zajmujące się produkcją trumien, sarkofagów, urn oraz innych akcesoriów związanych z obrządkiem pogrzebowym.

Wystawa jest jedną z niewielu okazji w kraju do zapoznania się z kompleksową ofertą branży począwszy od usług transportowych, poprzez prowadzenie ceremonii pogrzebowych, a na projektowaniu, utrzymaniu oraz administracji cmentarzy kończąc. W Targach Kielce organizowana jest co dwa lata. W 2013 roku NECROEXPO odbędzie się od 7 do 9 czerwca.

NECROEXPO to jednak nie tylko stoiska. Osoby pracujące w branży pogrzebowej zgłębiają tu swoją wiedzę niemal z każdej dziedziny związanej z ich pracą zawodową. W programie wystawy znajdują się szkolenia między innymi z zakresu zasad finansowania cmentarzy, profesjonalnego administrowania cmentarzami czy sposobów podwyższenia rentowności usług pogrzebowych. Spotkania poświęcone są również w dużej mierze tanatokosmetyce - kosmetyce pośmiertnej i wizażowi, rekonstrukcji pośmiertnej i czasowej konserwacji zwłok. Ponadto targom towarzyszy największa w Polsce Giełda Używanych Karawanów i Melexów.

Współorganizatorem Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej jest Polska Izba Pogrzebowa – największa organizacja skupiająca branżowe środowisko, z którą Targi Kielce współpracują nieprzerwanie od 15 marca 2005 roku. Stąd też podczas wystawy w Kielcach odbywa się Walne Zgromadzenie Członków PIP, a członkowie Izby na udział w targach otrzymują specjalne rabaty.

Od kilku lat organizatorzy NECROEXPO dbają również o promocję polskich firm pogrzebowych zagranicą organizując Narodowe Stoisko na wystawie w Bolonii.

Wysoki poziom i profesjonalizm organizacji NECROEXPO, a także działalność promocyjna poza granicami naszego kraju zyskała duże uznanie mediów ogólnych oraz branżowych, a w tym popularnego włoskiego magazynu branżowego Oltre Magazine.

Zakres branżowy targów NECROEXPO:

Cmentarze i obiekty do spopielenia zwłok:
- Projektowanie i wykonawstwo
- Administrowanie
- Wyposażenie w sprzęt i urządzenia
- Usługi remontowo-konserwacyjne
- Sprzęt oraz urządzenia do utrzymania porządku i czystości
• Groby i pomniki nagrobne:
- Projektowanie i realizacje
- Surowce, materiały oraz urządzenia i narzędzia do ich obrabiania (grawerowanie)
- Obrzeża i obramowania nagrobne oraz obudowy grobów
- Piwnice grobowe
- Nisze i kolumbaria
- Kolumbaria
- Elementy i ozdoby nagrobkowe (tablice, wazony, liternictwo, rzeźby, dekoracje itp.)
• Domy pogrzebowe:
- Projektowanie obiektów i aranżacje wnętrz
- Wyposażenie (katafalki, stojaki, świeczniki, kwiatony, krzyże, meble itp.)
- Urządzenia i sprzęt i akcesoria prosektoryjne (stoły, chłodnie, stelaże do komór chłodniczych, wieka chłodnicze itp.)
• Trumny i sarkofagi:
- Trumny z drewna, metali, tworzyw sztucznych, wikliny, tektury itp.
- Bejce, farby i lakiery
- Technika połączeń (wbijaki, pistolety klejowe, zszywki, gwoździe itp.)
- Ozdoby do zewnętrznego i wewnętrznego wystroju trumien (wkłady, wybicia, antaby, krzyże, tabliczki natrumienne, wizerunki, śruby, kapy, poduszki, koronki, dekoracje rzeźbiarskie i malarskie)
• Urny i pojemniki na urny
• Środki transportu (karawany, wózki, windy, kapsuły, nosze, worki itp.) oraz usługi transportowe (przewozy krajowe i międzypaństwowe)
• Kosmetyki i środki do balsamowania zwłok. Szkolenia w zakresie tanatopraksji.
• Ubiory, obuwie i galanteria odzieżowa dla żałobników, pracowników cmentarzy i dla zmarłych
• Wyroby rzemiosła artystycznego i sztuki użytkowej (kamieniarstwo, odlewnictwo, kowalstwo, metaloplastyka, ceramika, sztukateria, malarstwo, witrażownictwo, pozłotnictwo itp.) oraz usługi konserwatorskie.
• Akcesoria pogrzebowe
• Znicze, świece i środki do ich produkcji
• Usługi pogrzebowe
• Usługi poligraficzne (programy komputerowe, projektowanie i drukowanie zawiadomień, klepsydr, napisów na wstęgach itp.) oraz wydawnictwa (katalogi, książki, biuletyny, foldery, obrazki itp.)
• Florystyka (wieńce, bukiety, wiązanki, kwiaty, rośliny, środki i dodatki dekoracyjno-konstrukcyjne itp.)
• Prowadzenie i oprawa ceremonii pogrzebowych
• Systemy kremacyjne, rozwiązania techniczne i technologiczne potrzebne przy projektowaniu i wykonywaniu spopielarni zwłok, systemy informatyczne zarządzające pracą urządzeń, monitoring emisji spalin, filtry i urządzenia służące eliminacji ze spalin substancji mogących szkodzić środowisku

IV Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO - zdjęcie

IV Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO

03-06-2011 - 05-06-2011 Kielce

V Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPOData najbliższej edycji: 7-9 VI 2013 W ciągu ostatnich lat wystawa ta zyskała miano największych nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo – Wschodniej, targów z tego za...

Czytaj więcej

 
III Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO - zdjęcie

III Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO

19-06-2009 - 21-06-2009 Kielce

V Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPOData najbliższej edycji: 7-9 VI 2013 W ciągu ostatnich lat wystawa ta zyskała miano największych nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo – Wschodniej, targów z tego za...

Czytaj więcej

 
  • Wydrukuj stronę