Wynik wyszukiwania

 
By dobro miało ostatnie słowo zdjęcie

By dobro miało ostatnie słowo

Jakie myśli towarzyszą dziś Przeorowi Taizé, gdy tutejsza wspólnota staje wobec niezwykle znaczących w jej historii dat: 100. rocznicy urodzin brata Rogera, 75. rocznicy jego przyjazdu do Taizé i wreszcie 10 lat, które mijają od jego śmierci?  

Czytaj więcej

 
Europejskie credo Franciszka zdjęcie

Europejskie credo Franciszka

Europa stoi przed szansą, by zrealizować marzenie ojców założycieli Wspólnoty Europejskiej.

Czytaj więcej

 
Wspólnota zaludnionej wyspy zdjęcie

Wspólnota zaludnionej wyspy

Z ks. kanonikiem Ryszardem Adamczakiem, proboszczem parafii  pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie.

Czytaj więcej

 
L’Arche ma misję zdjęcie

L’Arche ma misję

– To jest dom, a nie praca od godziny 8 do 16. Jesteśmy jak rodzina, która pokazuje wartość osoby z niepełnosprawnością i że nawiązanie relacji z nią jest możliwe i ubogacające – mówi Katarzyna Szubielska, dyrektor Wspólnoty L’Arche przy ul. Polańskiej na poznańskich Naramowicach.

Czytaj więcej

 
Trzy lata jak całe życie zdjęcie

Trzy lata jak całe życie

Trzy lata to niewiele, ale kiedy słucha się opowieści KSM-owiczów, aż trudno uwierzyć, że ich wspomnienia dotyczą tylko trzech lat. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Męskiej, do którego należeli, nauczyło ich wiele,ale przede wszystkim tego, że są wartości, których nigdy nie wolno się wyprzeć.

Czytaj więcej

 
Sięgnijmy do na szej spiżarni zdjęcie

Sięgnijmy do na szej spiżarni

Czy na wsi budowa kolejnego odcinka nowej drogi jest najważniejsza? Okazuje się, że niekoniecznie.  Dla dobra wszystkich równie ważne jest pielęgnowanie wartości obecnych na polskiej wsi.

Czytaj więcej

 

Szufla Pana Boga

Pewien bogacz rozdawał stale swój majątek potrzebującym, a jednak nigdy nie cierpiał biedy. Na wszelkie pytania odpowiadał: ja tylko szufluję z tego, co mam, ale Pan Bóg ma większą szuflę od mojej…

Czytaj więcej

 
Matczyny szturm do nieba zdjęcie

Matczyny szturm do nieba

 Wywodzą się z wielu kultur, wyznań i krajów. Na całym świecie, raz w tygodniu, kobiety z ruchu Matki w Modlitwie (Mothers Prayers) spotykają się, by w ciszy i skupieniu powierzać Bogu na modlitwie swoje dzieci i wnuki.

Czytaj więcej

 
Sklep innych wartości zdjęcie

Sklep innych wartości

– Arka to taki sklep, w którym towary poustawiane według wartości pieniądza niepełnosprawni poprzestawiali na swój unikalny sposób – usłyszała od Jeana Vanier, pomysłodawcy L’Arche (Arka), Aleksandra „Ala” Nawrocka.

Czytaj więcej

 
Wysoki iloraz serca zdjęcie

Wysoki iloraz serca

Może trudno w to uwierzyć, ale w dzisiejszym świecie są jeszcze takie miejsca, gdzie nie jest ważne, jak wyglądamy, jaką mamy pozycję społeczną czy ile skończyliśmy fakultetów. I zawsze zostaniemy tam przyjęci z otwartymi ramionami.

Czytaj więcej

 

ZŁOTA KLATKA

O pieniądzach w Kościele z ks. doktorem Piotrem Gąsiorem rozmawia Magdalena Guziak.

Czytaj więcej

 

Światło dla przyszłości

Kościół widzi przyszłość w młodych ludziach, bowiem to oni autentyzmem przeżywania swojej wiary potrafią zarażać innych. Tylko młodzi są w stanie zmienić mentalność świata.

Czytaj więcej

 

Aborcja eugeniczna - relikt zbrodniczych ideologii?

Fundamentalnym dobrem człowieka jest jego życie. Podstawowym kryterium służącym do oceny poziomu rozwoju cywilizacyjnego wspólnoty jest kryterium wykonania konstytucyjnych gwarancji ochrony życia ludzkiego. Rzeczywistej a nie tylko deklarowanej ochrony, j

Czytaj więcej

 

Bierzmowanie – pożegnanie z Kościołem?

Po każdym kolejnym bierzmowaniu Kościół w Polsce powiększa się o oddziały żołnierzy do zadań specjalnych czy o nowych dezerterów?

Czytaj więcej

 

Do jedności na skróty

„Od 40 lat modlimy się o jedność. Teraz okazuje się, że nasze modlitwy zostały wysłuchane w sposób, którego się nie spodziewaliśmy”. Tak abp Augustin Di Noia, sekretarz Kongregacji Nauki Wiary, podsumował wiadomość, którą 20 października ogłos

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 23