Nowoczesne sposoby na oszczędne ogrzewanie obiektów sakralnych zdjęcie

Nowoczesne sposoby na oszczędne ogrzewanie obiektów sakralnych

W zabytkowym Kościele Najświętszego Salwatora w Krakowie od lat ciepło wytwarzały piece akumulacyjne. Piece akumulacyjne działające w Kościele Najświętszego Salwatora były już bardzo wysłużone i starej generacji, poza tym kościelny  obsługiwał ręcznie przez prawie 40 lat.

Czytaj więcej

 
Firma Popiel z Kielc wchodzi na rynek książki katolickiej zdjęcie

Firma Popiel z Kielc wchodzi na rynek książki katolickiej

Firma Popiel z Kielc, właściciel największego sklepu sakralnego w sieci: Liturgiczny.pl wchodzi na rynek książki katolickiej wraz z początkiem marca.

Czytaj więcej

 
Targi dla księży i parafian! zdjęcie

Targi dla księży i parafian!

29-30 września 2015 roku to termin Targów Sakralnych LUBSACRO, które już po raz siódmy odbędą się w Targach Lublin przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie. Tegoroczna edycja ze względu na rozbudowaną ofertę produktów skierowana jest nie tylko do osób duchownych i administrujących parafiami, ale też świeckich zainteresowanych tematyką sakralną.

Czytaj więcej

 
Leica 3D Disto – zdobywamy miliony zdjęcie

Leica 3D Disto – zdobywamy miliony

Inwentaryzacja przyziemia gotyckiego kościoła nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie takiego, który był odbudowywany po wojennych zniszczeniach. Przygotowanie dokumentacji budowlanej takiego obiektu do wniosku o dotację unijną na jego remont może spędzić sen z powiek niejednemu architektowi i projektantowi. Z pomocą przyszła Leica 3D Disto.

Czytaj więcej

 
Okno na historię – rewitalizacja zabytków ze stolarką Stolbud Włoszczowa zdjęcie

Okno na historię – rewitalizacja zabytków ze stolarką Stolbud Włoszczowa

W budynkach uznanych za zabytkowe najistotniejsze jest utrzymanie ich w niezmienionej postaci przez jak najdłuższy czas. Wymienna stolarka okienna dla tego typu budynków musi nie tylko idealnie pasować do istniejących otworów, ale także spełniać wymogi wizualne. Firma Stolbud Włoszczowa oferuje okna ze szprosami i elementami ozdobnymi, które doskonale wkomponują się w zabytkowy charakter obiektów, podkreślając ich wiekowość oraz piękno fasady.

Czytaj więcej

 
VII edycja Targów Sakralnych już za nami! zdjęcie

VII edycja Targów Sakralnych już za nami!

Lubelskie Targi Sakralne LUBSACRO odbyły się już w po raz siódmy. Od 29 do 30 września 2015 roku w Targach Lublin swoje produkty prezentowało 60 Wystawców z całej Polski.

Czytaj więcej

 

Renowacja Archikatedry św. Jana Chrzciciela

Już niedługo będziemy zwiedzać odrestaurowaną, jedną z najstarszych Świątyń Warszawy! Renowacja Archikatedry św. Jana Chrzciciela

Czytaj więcej

 

4. Targi Dziedzictwo w trosce o zabytki sakralne

Tematyka zabytków sakralnych będzie szeroko poruszana podczas Ogólnopolskich Dni Konserwatorskich

Czytaj więcej

 
Jubileuszowa edycja SACROEXPO przeszła do historii zdjęcie

Jubileuszowa edycja SACROEXPO przeszła do historii

Minęła XX edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Podczas trzech dni hale Targów Kielce wypełniła oferta 280 wystawców z 12 krajów.  Wystawie, którą odwiedziło 5000 gości, towarzyszyły wystawy i inspirujące spotkania.  

Czytaj więcej

 
Ogrzewanie obiektów sakralnych (w ujęciu praktycznym) zdjęcie

Ogrzewanie obiektów sakralnych (w ujęciu praktycznym)

Zapewnienie komfortu termicznego wiernym i służbie liturgicznej w czasie nabożeństw przestało być oceniane w kategorii luksusu a stało się w pełni uzasadnioną potrzebą i dążeniem wielu wspólnot parafialnych.

Czytaj więcej

 
W hołdzie wybitnym Polakom zdjęcie

W hołdzie wybitnym Polakom

Zgodnie z tradycją chrześcijańską w Polsce od najdawniejszych wieków zmarłych chowano w kościołach lub na przykościelnych cmentarzach. Gdy w dużych miastach zaczęło brakować miejsc na pochówek przy parafiach, wyprowadzano nekropolie poza mury miast. I tak w końcu XVIII i na początku XIX wieku zaczęły powstawać wielkie nekropolie.

Czytaj więcej

 
Targi Dziedzictwo: technologie w służbie zabytkom zdjęcie

Targi Dziedzictwo: technologie w służbie zabytkom

Zakończyły się 5. Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek Dziedzictwo, które trwały w Warszawie od 7 do 9 października. 

Czytaj więcej

 
Targi Dziedzictwo - tam, gdzie nowe technologie wpisują się w historię zdjęcie

Targi Dziedzictwo - tam, gdzie nowe technologie wpisują się w historię

Dobiegły końca 4. Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO, które trwały od 5 do 7 października. Wydarzenie było bogate w merytoryczne dyskusje oraz wykłady poświęcone ochronie dziedzictwa narodowego. 

Czytaj więcej

 
„Przez ciebie przepływa strumień piękności, ale ty nie jesteś pięknością”. W służbie piękna. Karol Wojtyła o sztuce i artystach zdjęcie

„Przez ciebie przepływa strumień piękności, ale ty nie jesteś pięknością”. W służbie piękna. Karol Wojtyła o sztuce i artystach

Jan Paweł II był przyjacielem artystów i chętnie się z nimi spotykał. Nie był ich bezkrytycznym wielbicielem, doskonale jednak wiedział, z jakimi problemami zmaga się każdy twórca. Przecież w młodości sam doświadczył literackich i aktorskich prób, które dawały podstawę do uznania go za przyszłego zawodowego artystę.

Czytaj więcej

 
Góry znowu  są górami zdjęcie

Góry znowu są górami

O malarstwie, muzyce i wierze w Boga, z Tomaszem Budzyńskim, liderem zespołu Armia ROZMAWIA Łukasz Kaźmierczak.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 15