Artykuł Dodaj artykuł

"Zbudowaliśmy" Kaplicę Sykstyńską w Polsce

Dzięki współpracy z włoskim partnerem Scripta Maneant oraz Muzeami Watykańskimi po raz pierwszy w historii do Kaplicy Sykstyńskiej można wejść poza Watykanem. Wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie, „zbudowaliśmy” ją.

„Zbudowaliśmy” Kaplicę Sykstyńską w Polsce

Dzięki współpracy z włoskim partnerem Scripta Maneant oraz Muzeami Watykańskimi po raz pierwszy w historii do Kaplicy Sykstyńskiej można wejść poza Watykanem. Wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie, „zbudowaliśmy” ją. Światowa premiera tej niezwykłej wystawy miała miejsce 18 listopada 2023 roku w Warszawie. W zbudowanych w tym celu pawilonach. najbardziej zaawansowana technologicznie w świecie i najbardziej spektakularna wystawa multimedialna Kaplicy (www.kaplica.art oraz https://youtu.be/hQTQCr2jL8M).

 

„Zbudowaliśmy” Kaplicę Sykstyńską w Polsce
„Zbudowaliśmy” Kaplicę Sykstyńską w Polsce

 

Czego doświadczają̨ odbiorcy?

Oprócz oczywistego waloru wystawy, jakim jest możliwość wejścia do „skarbu Watykanu” poza Watykanem i cieszącymi zmysły obrazami, zasługująca na uwagę̨ jest jej edukacyjna formuła.

Wystawa „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” przygotowana została, aby zapoznać odbiorcę̨ z wybitnymi twórcami epoki Renesansu z Michałem Aniołem Buonarroti na czele, i historią powstania samej Kaplicy Sykstyńskiej.

„Zbudowaliśmy” Kaplicę Sykstyńską w Polsce
„Zbudowaliśmy” Kaplicę Sykstyńską w Polsce

 

Opis wystawy

Wystawa, którą przygotowaliśmy to fascynująca wyprawa śladami historii i sztuki, odkrywająca tajemnice jednego z największych dzieł jakie kiedykolwiek powstało na Ziemi. Wykorzystujemy najbardziej zaawansowane technologie w wykonanych na potrzeby projektu przestrzeniach wystawowych. Dysponujemy najwyższej jakości materiałem zdjęciowym w gigapikselowej jakości powstałym w trakcie najbardziej spektakularnej kampanii fotograficznej w historii. Wystawa multimedialna powstała w reżyserii i wykonaniu jednej z najlepszych włoskich pracowni projektowych. Po raz pierwszy w historii projektów immersyjnych oferujemy odbiorcy emocjonującą podróż w czasie, przestrzeni, dźwięku i animacji. Odkrywamy tajemnice warsztatu Michała Anioła i pokazujemy, jak powstały jego najbardziej znane prace.

Wystawa ulokowana jest w Warszawie na Błoniach Stadionu PGE Narodowy (al. Zieleniecka na wysokości Bramy nr 11). Czynna jest 7 dni w tygodniu.

W sprawie oferty dla grup zorganizowanych oraz biur podróży należy kontaktować się na adres: kontakt@kaplica.art

 

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.