Artykuły - Wiadomości


 
Jak cieszyć się Świętami, gdy przy stole pojawi się puste miejsce? - zdjęcie

Jak cieszyć się Świętami, gdy przy stole pojawi się puste miejsce?

10-12-2023

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób czas wyjątkowy. Kojarzą się z ciepłem, bezpieczeństwem, radością i miłością. Jest to czas pełen atmosfery bliskości. Obecność rodziny i przyjaciół jest w tym okresie niezmiernie ważna, jednak gdy w tym najbliższym gronie kogoś zabraknie, pojawia się pustka. Ta nieobecność wywołuje często smutek, złość, lęk, żal czy niezgodę – celebrowanie Świąt Bożego Narodzenia w obliczu straty jest zatem prawdziwym wyzwaniem. Jak więc przeżyć ten czas bez ukochanej osoby? Jak poradzić sobie z odczuwanym bólem? Na te pytania odpowiada Magdalena Frąckowiak, psycholog w Puckim Hospicjum.

Czytaj więcej

 
Konserwacja kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie - zdjęcie

Konserwacja kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie

27-11-2023

Jubileusz dogmatu inspiracją budowy kościoła

Czytaj więcej

 
Jak stworzyć warunki do dobrego umierania – co w trudnej chwili przyniesie ukojenie? - zdjęcie

Jak stworzyć warunki do dobrego umierania – co w trudnej chwili przyniesie ukojenie?

09-11-2023

Choć „dobre umieranie” brzmi jak oksymoron, to śmierć jest naturalną częścią naszego życia. Do odejścia, szczególnie naszych bliskich, można spróbować się przygotować. Komunikacja z bliskimi, szczerość i zrozumienie, to tylko kilka elementów, które mogą okazać się kluczowe w trudnych chwilach. O tym, jak najlepiej przygotować się do tego trudnego momentu, a także zadbać o potrzeby swoje i naszych bliskich pytamy Teresę Piesik, psychologa i psychoonkologa z Puckiego Hospicjum pw. Świętego Ojca Pio.

Czytaj więcej

 
Zwrot kosztów zdewastowanego nagrobka można uzyskać z polisy mieszkaniowej - zdjęcie

Zwrot kosztów zdewastowanego nagrobka można uzyskać z polisy mieszkaniowej

31-10-2023

Koszty nagrobków sięgają od kilku do kilkunastu tys. zł, co sprawia, że ubezpieczenie ich jest istotne w kontekście aktów wandalizmu czy uszkodzeń związanych z burzą.

Czytaj więcej

 
Zakład Pogrzebowy - Pomoc w Trudnych Chwilach - zdjęcie

Zakład Pogrzebowy - Pomoc w Trudnych Chwilach

04-09-2023

Kiedy nadchodzi moment pożegnania z naszymi bliskimi, nieodzowne jest poszukiwanie odpowiedniego wsparcia, aby uczcić pamięć ukochanej osoby w godny sposób.

Czytaj więcej

 
Włoski stół zamiast wiejskiego. Czy nowy weselny trend to rzeczywiście zdrowsza alternatywa? - zdjęcie

Włoski stół zamiast wiejskiego. Czy nowy weselny trend to rzeczywiście zdrowsza alternatywa?

04-08-2023

Letnie miesiące, szczególnie te z literką „r” w nazwie to szczyt sezonu ślubnego. Wesele to dla nowożeńców jeden z najpiękniejszych dni w życiu. To także uroczystość pełna tradycji, choć obecnie niektóre zwyczaje mocno ewoluują lub w ich miejsce pojawiają się nowe. Coraz częściej spotykaną nowością jest zamiana stołu wiejskiego na… włoski. O komentarz czy jest to jedynie nowy trend czy faktycznie zdrowsza i coraz bardziej powszechna alternatywa, poprosiliśmy dietetyczkę Annę Janiszewską-Janowicz z LUX MED.

Czytaj więcej

 
Podział administracyjny kościoła w Polsce - zdjęcie

Podział administracyjny kościoła w Polsce

05-07-2023

Kościół katolicki w Polsce, podobnie jak w innych krajach, posiada hierarchiczną strukturę administracyjną, której celem jest zarządzanie kwestiami duchowymi i materialnymi. Głównymi poziomami tej struktury są: parafia, diecezja, metropolia, oraz konferencja episkopatu.

Czytaj więcej

 
Jak zorganizować wesele w czasach kryzysu i nie popaść w kłopoty finansowe? - zdjęcie

Jak zorganizować wesele w czasach kryzysu i nie popaść w kłopoty finansowe?

28-06-2023

Kto organizował wesele, ten wie, że nie jest to mały wydatek, jeżeli chce się spełnić ambicje (swoje i rodziny!) o pięknej i nieskromnej uroczystości. A rekordowo wysoka inflacja nie ułatwia zadania. Wedding plannerzy szacują, że koszt zorganizowania wesela w tzw. w średnim standardzie na 100 gości w ciągu 2 ostatnich lat wzrósł o przeszło 30%. Jeżeli chodzi o Warszawę, koszt przygotowania takiej uroczystości kosztuje średnio 75 tys. zł[1]. Niektórzy, by zrealizować marzenie o ślubie jak z bajki, zaciągają jedno, a nierzadko kilka zobowiązań.

Czytaj więcej

 
Za nami Wystawa Sacroexpo w Kielcach! A już we wrześniu targi odbędą się w Słowacji! - zdjęcie

Za nami Wystawa Sacroexpo w Kielcach! A już we wrześniu targi odbędą się w Słowacji!

22-06-2023

Kielecka wystawa Sacroexpo pełna nowości i ciekawych rozwiązań! Kolejne spotkanie branży sakralnej już we wrześniu, w Słowacji.

Czytaj więcej

 
Sztuka religijna w nowoczesnym wydaniu na Wystawie Sacroexpo w Kielcach!  - zdjęcie

Sztuka religijna w nowoczesnym wydaniu na Wystawie Sacroexpo w Kielcach!

07-06-2023

Oprócz stałej oferty targów Sacroexpo takiej jak dewocjonalia dla wiernych i wyposażenie dla kościołów, po raz pierwszy hale Targów Kielce przez trzy dni, od 19 do 21 czerwca, wypełnią najnowsze dzieła poświęcone współczesnej sztuce religijnej. Na aukcję trafią między innymi litografie Salvadora Dali, inkografie Jerzego Nowosielskiego, komiksowe wizerunki Madonny i ikona św. Jerzego walczącego z czołgiem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1108

Najpopularniejsze tagi