google

  dewocjonalia, szaty liturgiczne, ogrzewanie kościoła

  Kursy walut 19.08.2019
  1 USD
  3.9199
  -0.0082
  1 EUR
  4.3519
  -0.0024
  1 CHF
  4.0071
  -0.0022
  1 GBP
  4.7531
  -0.0182
  1 RUB
  0.0586
  -0.001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zamów czasopismo
  Flash do sciagniecia:

  Get Adobe Flash player

  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wydarzenia i targi

  logo SACROEXPO

  Sakralia, konferencje i wielkie wzruszenia – jubileuszowe SACROEXPO już w czerwcu

  XX Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO już od 10 do 12 czerwca w Targach Kielce.

  Tegoroczna, jubileuszowa edycja wystawy tradycyjnie już pełna będzie inspirujących spotkań i artystycznych niespodzianek.

  Bogactwo form i treści podczas targów sakralnych

  Tradycyjnie już, podczas wystawy goście targów będą mogli wybierać z szerokiej gamy dewocjonaliów.

  Na stoiskach pojawią niezbędne w każdej parafii organy, witraże i kielichy. Nie zabraknie stuł, ornatów i odzieży zaprojektowanej specjalnie na potrzeby księży i zakonników. Hale ozdobią ikony, witraże i figur świętych. Podczas trzech targowych dni, goście SACROEXPO zapoznają się z trendami w sztuce sakralnej i konserwatorskiej oraz nowymi technikami w budownictwie kościołów i obiektów sakralnych.

  SACROEXPO to jedyna w swoim rodzaju impreza, z pogranicza wydarzenia kulturalnego i komercyjnego, nawiązuje zarówno do tradycji, jak również do sztuki nowoczesnej. Pojawią się zatem ryngrafy, ale także podgrzewane siedziska do kościołów i grające różańce. Jak co roku, hale wypełnią się dewocjonaliami. To doskonała okazja do uzupełnienia zbiorów o nowe pozycje biblioteczne, różańce, czy modlitewniki. Ekspozycja zapełni się najnowszą ofertą wydawnictw katolickich i jak co roku, będzie szansa na spotkanie z autorami najnowszych pozycji książkowych.

  20 lat SACROEXPO

  Oprócz tradycyjnych konferencji i spotykań, które mają miejsce podczas każdej edycji targów, organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji związanych z jubileuszem wystawy. Jubileusz bez wątpienia zapadnie w pamięć uczestnikom wystawy. Nieodłącznym elementem targów jest uroczysta gala wręczenie Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem ad Deum, nie zabraknie także innych wydarzeń okołotargowych, tj. wystaw plastycznych i konferencji. Po raz pierwszy w historii, targi będą relacjonowane przez polski oddział Telewizji EWTN - największej na świecie sieci katolickiej telewizji dostępnej w ponad 150 krajach.

  Zapraszamy do udziału w targach już od 10 do 12 czerwca 2019 roku.

  Powrót do listy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.