google

  dewocjonalia, szaty liturgiczne, ogrzewanie kościoła

  Kursy walut 14.10.2019
  1 USD
  3.8958
  -0.0187
  1 EUR
  4.2969
  -0.0128
  1 CHF
  3.9104
  -0.0088
  1 GBP
  4.8998
  0.0069
  1 RUB
  0.0606
  -0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zamów czasopismo
  Flash do sciagniecia:

  Get Adobe Flash player

  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wyniki wyszukiwania - Produkty

  1
  Zegary wieżowe
  Firma TUGAL wykonuje nowe oraz ożywia stare zegary wieżowe. Tarcze zegarów i ich wskazówki wykonywane są z aluminium w zakładach okrętowych. Malowanie i zabezpieczanie tarcz farbami według technologii stoczniowej gwarantuje piękny ich wygląd przez dziesięciolecia.
  Sercem zegara jest komputer TK-2100, który odbiera sygnały radiowe (DCF), z zakodowanym wzorcem czasu o dokładności sekundy na milion lat. Taką też więc dokładność posiada zegar wieżowy. Ciekawostką jest to, że zegar nie posiadając akumulatora, nawet po wyłączeniu prądu może przez wiele lat odmierzać wewnętrznie czas. Po pojawieniu się zasilania komputer wie ile czasu wskazówki stały, i sam je przesunie na aktualną godzinę. Również zmiany czasu z letniego na zimowy i odwrotnie są wykrywane przez zegar samoistnie, i wskazówki same ustawiają się na aktualny czas.
  ZEGAR WIĘC PRAKTYCZNIE NIE WYMAGA NADZORU I OBSŁUGI. Ręczne zegarki parafianie mogą korygować na podstawie wybijanych przez dzwony kwadransów i godzin. Tu możemy konkurować z sygnałami nadawanymi przez radio. Jeżeli w Parafii jest stary zniszczony zegar, prosimy o kontakt. Postaramy się pomóc w znalezieniu sponsora do pokrycia części kosztów związanych z remontem i odnowieniem zegara. Na zdjęciach poniżej przedstawiamy niektóre z ciekawszych, wykonanych przez firmę TUGAL zegarów  Firma TUGAL, wykonuje i uruchamia również CARILLONY, instrumenty wygrywające melodie dzwonami. Na zdjęciu pokazujemy zbudowany z trzynastu dzwonów Carillon parafii N.M.P. w Gdyni. Sterowany komputerem, o pełnych godzinach od 7.00 do 21.00 rozbrzmiewa pięknymi melodiami.
  Wykonujemy również wersje elektroniczne dzwonów i carillonów. Dźwięki prawdziwych dzwonów zapisane są cyfrowo w pamięci komputera i przez głośniki na wieży odtwarzane z dużą siłą i pełną wiernością dźwięku.
  Dodatkowo można podłączyć do tego urządzenia mikrofon bezprzewodowy lub magnetofon i nagłośnić doskonale okolice kościoła. 
  ...
  Karta produktu »
  TUGAL Elektronika Użytkowa Starowiejska63, 80-534 woj. pomorskie

  Zegary wieżowe

  Firma TUGAL wykonuje nowe oraz ożywia stare zegary wieżowe. Tarcze zegarów i ich wskazówki wykonywane są z aluminium w zakładach okrętowych. Malowanie i zabezpieczanie tarcz farbami według technologii stoczniowej gwarantuje piękny ich wygląd przez dzie...
  Napędy dzwonów

  Tak, wbrew pozorom
  te dzwony posiadają
  napęd RD-2000 firmy
  TUGAL


  Typowy przykład napędu
  łańcuchowego


  Mało kto pamięta że dzwony są instrumentem. Mają swoją tonację i melodię bicia. Od wieków wprawiane były w ruch ręką człowieka, nierzadko artysty. Nie każdy potrafił wydobyć z nich najpiękniejsze tony. Melodia ich bicia była często odzwierciedleniem duszy wprawiającego je w ruch człowieka.
  W latach dwudziestych naszego wieku początkowo w Niemczech zaczęto wprowadzać napęd elektryczny dzwonów. Dzwon został poprzez łańcuch związany z silnikiem, który kręcąc się na przemian w obie strony poruszał nim. Zniknęła naturalna melodia bicia dzwonów. Po włączeniu dzwon prędko zaczynał bić w sposób mechaniczny i jednostajny. Po wyłączeniu szybko stawał.
  Ten system napędu dzwonów szeroko się rozpowszechnił, i jest jeszcze spotykany do dziś.
  Ewolucją napędu silnikowego z przekładnią łańcuchową jest obecnie napęd z silnikiem liniowym. Powstał w ten sposób, że silnik trójfazowy został rozcięty i wyprostowany. Jego wirnik w postaci płyty zamocowany jest do jarzma dzwonu. Stojan z uzwojeniem, też w postaci płaskiej tacy zamocowany jest bardzo sztywno w odległości kilku milimetrów od płyty wirnika.

  Ewolucja tradycyjnego
  napędu silnikiem liniowym  Istotną zmianą jest to, że wyeliminowany został łańcuch łączący silnik z dzwonem. Pozostała jednak ta wada, że urządzenie działa jako napęd nawrotny o małej sprawności spowodowanej dużą szczeliną powietrzną pomiędzy płytami. Dzwon jest szarpany w obie strony. Łożyska zawieszenia dzwonu muszą być w idealnym stanie, gdyż przesunięcie się dzwonu o milimetr może spowodować awarię silnika liniowego. Silnik pracuje w trybie ciągłego rozruchu pobierając bardzo dużą moc. Powstające uderzenia dynamiczne na jarzmo dzwonu przy ciągłej zmianie kierunku wirowania faz w silniku, są przenoszone na konstrukcję zawieszenia dzwonów i są wyraźnie słyszalne wewnątrz kościoła szczególnie o nowoczesnej żelbetonowej konstrukcji.
  Wymienionych wad silnika liniowego nie posiada najnowocześniejszy napęd dzwonów firmy TUGAL. Powstał on jako naturalna ewolucja zastąpienia człowieka przez robota. Robot dzwonowy RD-2000 jako źródła siły ciągnącej naturalnie za linę dzwonu, wykorzystuje opatentowany (P-163702) super liniowy silnik prądu stałego. Stałe pole magnetyczne wzmacniane indukcją magnetyczną rdzenia, w sposób łagodny, analogiczny do ruchu ręki ciągnie za linę dzwonu i wprawia go w ruch.

  Czy może istnieć coś
  doskonalszego?
  Idea powstania napędu
  dzwonu RD-2000.


  Niekwestionowany lider
  wśród napędów dzwonów -
  Robot Dzwonowy RD-2000


  Poprzez czujniki komputer ciągle śledzi ruch dzwonu i steruje odpowiednio całym napędem. Moc potrzebna do uruchomienia dzwonu przez robota RD-2000, jest ponad pięciokrotnie mniejsza od zużywanej przez opisane wyżej silniki liniowe. Dodatkowo do jego zasilania wystarcza napięcie 220V. Jest też on nieporównywalnie mniejszym źródłem zakłóceń akustycznych.
  Robot dzwonowy RD-2000 jest obecnie najdoskonalszym i najnowocześniejszym systemem napędu dzwonów kościelnych.
  W sposób doskonały zastępuje pracę człowieka, a jego niezawodność działania jest największa ze wszystkich rodzaj stosowanych napędów.
  W zestawieniu poniżej przedstawiono i porównano zalety stosowanych obecnie rodzajów napędu dzwonów z napędem najdoskonalszym - człowiekiem.
  ...
  Karta produktu »
  TUGAL Elektronika Użytkowa Starowiejska63, 80-534 woj. pomorskie

  Napędy dzwonów

  Tak, wbrew pozoromte dzwony posiadająnapęd RD-2000 firmyTUGALTypowy przykład napędułańcuchowego Mało kto pamięta że dzwony są instrumentem. Mają swoją tonację i melodię bicia. Od wieków wprawiane były w ruch ręką człowieka, nierzadko artysty. Nie każ...
  Komputer Kościelny TK-2100
  Inteligencja krzemowa XXI wieku w średniowiecznych murach
  Komputer kościelny TK-2100 firmy TUGAL, jest najnowocześniejszym uniwersalnym urządzeniem zbudowanym i oprogramowanym specjalnie dla obiektów sakralnych. Powstał jako wynik doświadczeń i przemyśleń zebranych podczas dwudziestu pięciu lat pracy w kościołach całej Polski. Konstrukcja jego oparta jest o najnowocześniejsze cyfrowe procesory najnowszych generacji. Nowoczesna technologia wykonania urządzenia pozwala nam na udzielanie siedmioletniej gwarancji na jego niezawodne działanie.
  Komputer TK-2100 służy do:

  1- Sterowania pracą automatycznego napędu dzwonów.
  2- Sterowania i kontroli zegara wieżowego.
  3- Sterowania Carillonem.
  4- Jest centralą alarmową przeciwwłamaniową i przeciwpożarową.
  5- Sterowania ogrzewaniem kościoła.
  6- Załączania i wyłączania oświetlenia wewnątrz i na zewnątrz kościoła.
  7- Odbioru sygnału czasu z wzorca atomowego z Frankfurtu (DCF).
  8- Obsługi pilotów zdalnego załączania dzwonów i alarmu.
  9- Kontroli systemu telewizji kościelnej.
  Komputer TK-2100 jest urządzeniem bardzo przyjaznym w obsłudze. Na jego ekranie pojawia się polski tekst za pomocą którego prowadzony jest dialog z użytkownikiem. Programowanie polega na podawaniu odpowiedzi na pytania zadawane przez komputer.
  Komputer odbiera sygnały czasu z wzorca atomowego, nadawane przez specjalny nadajnik radiowy, i sam koryguje wszelkie odchyłki w chodzie swojego zegara. Sam przechodzi z czasu letniego na zimowy i odwrotnie, a długookresowa dokładność chodu zegara wynosi sekundy na milion lat. W przypadku braku zasilania, lub wyłączenia nadajnika sygnału czasu we Frankfurcie, najnowocześniejsze cyfrowe układy komputera są w stanie przez lata wewnętrznie odmierzać czas, i zawsze wskaże on dokładną godzinę.
  Zainstalowanie komputera TK-2100, oprócz oczywiście dużej satysfakcji technicznej, przynosi wymierne korzyści materialne. Cena komputera wraz z zainstalowaniem, na koniec 2001r. wynosi 1700 zł. Przy pełnym jego wykorzystaniu oszczędzamy kilka tysięcy zł. z racji oszczędności na zakupie innych urządzeń które on zastępuje.

  Na zdjęciu Edward Witas
  (drugi z lewej) wśród
  nagrodzonych


  Komputer TK-2100, jest jedynym w Polsce specjalistycznym urządzeniem kościelnym, które posiada homologację Zakładu Rozwoju Technicznej Ochrony Mienia TECHOM.
  Miło nam donieść, że poraz pierwszy w historii Międzynarodowych Targów Poznańskich złotym pucharem nagrodzone zostało urządzenie zaprojektowane specjalnie do pracy w kościołach. Za komputer kościelny TK-2100 jego twórcy - Leszek Kątnik i Edward Witas - zostali wyróżnieni tytułami Polskich Mistrzów Techniki.
  ...
  Karta produktu »
  TUGAL Elektronika Użytkowa Starowiejska63, 80-534 woj. pomorskie

  Komputer Kościelny TK-2100

  Inteligencja krzemowa XXI wieku w średniowiecznych murach Komputer kościelny TK-2100 firmy TUGAL, jest najnowocześniejszym uniwersalnym urządzeniem zbudowanym i oprogramowanym specjalnie dla obiektów sakralnych. Powstał jako wynik doświadczeń i przemyś...
  Wyświetlacze tekstowe do kościoła, wyświetlacze napisów do kościoła
  Polecamy nasze wyświetlacz tekstowe! Są one najczęściej wykorzystywane w kościołach do wyświetlania pieśni i ogłoszeń wiernym. Teksty wpisywane poprzez Rzutnik Tekstów wyświetlane są na ekranie diodowym.
  Zobacz na krótkim filmie jak działa rzutnik tekstu wraz z ekranem diodowym
  Szczegóły:
  Cyfrowy Rzutnik Tekstów CRT-20 jest urządzeniem służącym do wyświetlania tekstów pieśni, oraz wszelkich innych komunikatów duszpasterskich. Jest o wiele bardziej niezawodny od tradycyjnych rzutników slajdów, i znacznie prostszy w użytkowaniu. Jest kolejnym krokiem na miarę XXI wieku w sposobie łączności z wiernymi.
  W pamięci cyfrowego rzutnika można zapisać ponad 120 tysięcy tradycyjnych ramek slajdów i błyskawicznie każdą z nich wyświetlić na cyfrowym ekranie. Rzutnik może działać z dowolnego miejsca w kościele. Nie musi widzieć ekranu, i nie trzeba podłączać go do prądu. Jest tak mały że może leżeć na nutach przy organiście. Działa drogą radiową.
  Teksty do rzutnika wpisujemy za pomocą dołączonej klawiatury, tak jak na maszynie do pisania. Można je też przygotować wcześniej w komputerze i przegrywać do pamięci urządzenia. Słowa najbardziej znanych pieśni są już wgrane fabrycznie.
  Z powodu tak prostej obsługi i mobilności rzutnika, łatwo możemy wyświetlać różne komunikaty. Przykładowo: w czyjej intencji odprawiana jest msza, o rodzaju obchodzonego święta, o zawieranym związku małżeńskim, o mszach żałobnych, lub też innej dowolnej treści.
  Cyfrowy ekran urządzania posiada własną pamięć, i może wyświetlać wprowadzone informacje przez długi czas już bez udziału rzutnika. Turystom zwiedzającym kościoły można więc przypominać, że znajdują się w świątyni i powinni zachować powagę, lub też wyświetlać w kilku językach krótką historię kościoła. Wiernym można przypominać o najbliższych uroczystościach lub wydarzeniach parafialnych.
  Dodatkowo ekrany mogą być ruchome - sterowane z rzutnika same odchylają się na ścianę i wracają na poprzednie miejsce. Bardzo dobrze sprawują się w widnych, nowoczesnych kościołach. Ponieważ można regulować kontrast świecenia liter, są one zawsze doskonale czytelne. W kościołach wielonawowych można zainstalować kilka ekranów sterowanych jednym rzutnikiem.
  ...
  Karta produktu »
  TUGAL Elektronika Użytkowa Starowiejska63, 80-534 woj. pomorskie

  Wyświetlacze tekstowe do kościoła, wyświetlacze napisów do kościoła

  Polecamy nasze wyświetlacz tekstowe! Są one najczęściej wykorzystywane w kościołach do wyświetlania pieśni i ogłoszeń wiernym. Teksty wpisywane poprzez Rzutnik Tekstów wyświetlane są na ekranie diodowym.Zobacz na krótkim filmie jak działa rzutnik tekst...
  Wielofunkcyjny Rzutnik Tekstu
  Wielofunkcyjny Rzutnik Tekstu z komputerem muzycznym do nauki pieśni
  Nowy etap w komunikacji z wiernymi na miarę XXI wieku!
  Zobacz na krótkim filmie jak działa rzutnik tekstu wraz z ekranem diodowym
  Cyfrowy Rzutnik Tekstów CRT-20 jest urządzeniem służącym do wyświetlania tekstów pieśni, oraz wszelkich innych komunikatów duszpasterskich. Jest o wiele bardziej niezawodny od tradycyjnych rzutników slajdów, i znacznie prostszy w użytkowaniu. Jest kolejnym krokiem na miarę XXI wieku w sposobie łączności z wiernymi.
  W pamięci cyfrowego rzutnika można zapisać ponad 120 tysięcy tradycyjnych ramek slajdów i błyskawicznie każdą z nich wyświetlić na cyfrowym ekranie. Rzutnik może działać z dowolnego miejsca w kościele. Nie musi widzieć ekranu, i nie trzeba podłączać go do prądu. Jest tak mały że może leżeć na nutach przy organiście. Działa drogą radiową.
  Teksty do rzutnika wpisujemy za pomocą dołączonej klawiatury, tak jak na maszynie do pisania. Można je też przygotować wcześniej w komputerze i przegrywać do pamięci urządzenia. Słowa najbardziej znanych pieśni są już wgrane fabrycznie.
  Z powodu tak prostej obsługi i mobilności rzutnika, łatwo możemy wyświetlać różne komunikaty. Przykładowo: w czyjej intencji odprawiana jest msza, o rodzaju obchodzonego święta, o zawieranym związku małżeńskim, o mszach żałobnych, lub też innej dowolnej treści.
  Cyfrowy ekran urządzania posiada własną pamięć, i może wyświetlać wprowadzone informacje przez długi czas już bez udziału rzutnika. Turystom zwiedzającym kościoły można więc przypominać, że znajdują się w świątyni i powinni zachować powagę, lub też wyświetlać w kilku językach krótką historię kościoła. Wiernym można przypominać o najbliższych uroczystościach lub wydarzeniach parafialnych.
  Dodatkowo ekrany mogą być ruchome - sterowane z rzutnika same odchylają się na ścianę i wracają na poprzednie miejsce. Bardzo dobrze sprawują się w widnych, nowoczesnych kościołach. Ponieważ można regulować kontrast świecenia liter, są one zawsze doskonale czytelne. W kościołach wielonawowych można zainstalować kilka ekranów sterowanych jednym rzutnikiem.
  ...
  Karta produktu »
  TUGAL Elektronika Użytkowa Starowiejska63, 80-534 woj. pomorskie

  Wielofunkcyjny Rzutnik Tekstu

  Wielofunkcyjny Rzutnik Tekstu z komputerem muzycznym do nauki pieśniNowy etap w komunikacji z wiernymi na miarę XXI wieku!Zobacz na krótkim filmie jak działa rzutnik tekstu wraz z ekranem diodowymCyfrowy Rzutnik Tekstów CRT-20 jest urządzeniem służącym...
  Kościelne instalacje alarmowe

  Czujka wlamaniowa
  i kamera TV wewnatrz
  kosciola


  Obraz TV wnętrza kościoła
  w telewizorze na plebani.
  Na ekranie widoczne znaczniki
  pracy alarmu i załączonego
  ogrzewania.


  Komputer Kościelny TK-2100 pełni również funkcję nowoczesnej, rozbudowanej centrali alarmowej. Niewielkim kosztem, w oparciu o niego można zainstalować w kościele system alarmowy przeciwwłamaniowy i przeciwpożarowy.
  Instalację alarmową można załączać ręcznie z klawiatury komputera, bądź zdalnie pilotem. Można również zaprogramować komputer aby sam załączał alarm o wyznaczonej porze np. od godz. 21.00 do 6 rano. Niespotykaną nigdzie indziej funkcją, jest współpraca komputera TK-2000 z bezprzewodowym systemem telewizji kościelnej.
  Po zainstalowaniu kamery TV w kościele, obraz i głos z kościoła przesyłany jest przez całą dobę BEZPRZEWODOWO do plebani, i odtwarzany na dowolnym odbiorniku TV. Może też być nagrywany na każdym magnetowidzie. Dodatkowo komputer umieszcza na ekranie TV informację o pracy systemu alarmowego, lub innych urządzeń technicznych którymi steruje np. o załączonym ogrzewaniu. Koszt wykonania instalacji alarmowej w oparciu o komputer TK-2100 możliwy jest już za 900 zł. System podstawowy telewizji kościelnej kosztuje wraz z zainstalowaniem 2800 zł.
  ...
  Karta produktu »
  TUGAL Elektronika Użytkowa Starowiejska63, 80-534 woj. pomorskie

  Kościelne instalacje alarmowe

  Czujka wlamaniowai kamera TV wewnatrzkosciolaObraz TV wnętrza kościoław telewizorze na plebani. Na ekranie widoczne znacznikipracy alarmu i załączonegoogrzewania.Komputer Kościelny TK-2100 pełni również funkcję nowoczesnej, rozbudowanej centrali alarmo...
  Automatyczny organista, komputer muzyczny do kościoła (model CRT-20M)
  Wspaniałe urządzenie do nauki nowych pieśni i rozśpiewania wiernych.
  Komputer muzyczny CRT-20M został zaprojektowany specjalnie do współpracy z cyfrowym rzutnikiem tekstu CRT-20. Jest urządzeniem bezprzewodowym i łączy się z nim drogą radiową.
  Komputer leży przy wzmacniaczu w zakrystii lub na chórze, a obsługa urządzenia i rozkazy do niego wysyłane są z rzutnika.
  Utwory muzyczne wgrywane są do pamięci komputera jako pliki MP3. Pamięcią jest wymienna, popularna, używana między innymi w aparatach cyfrowych karta CF (compact flash). Na karcie o pojemności 1 GB można nagrać kilkaset utworów, a jej cena obecnie to około 150 zł.
  Komputer podłączony jest do wzmacniacza w kościele i muzyka rozchodzi się z kościelnych głośników. Można również zainstalować na chórze specjalny, wysokiej klasy wzmacniacz wraz z dobrą kolumną, aby uzyskać wprost doskonałe brzmienie organów.


  Tytuły i teksty pieśni wpisuje się do cyfrowego rzutnika CRT-20 za pomocą dołączanej klawiatury. W czasie odtwarzania utworu na ekranie rzutnika pokazuje się tytuł i tekst pieśni.
  Możemy odtwarzać pojedyncze utwory, jak i również ułożone wcześniej całe ich zestawy. W tym przypadku po naciśnięciu pilota ( ręką lub stopą ), odtwarzany jest pierwszy utwór, po czym komputer zatrzymuje się i czeka na kolejny impuls z pilota by zacząć odtwarzać następne nagranie. W zestawie można umieścić nawet 100 pieśni i odtwarzać je po kolei.
  ...
  Karta produktu »
  TUGAL Elektronika Użytkowa Starowiejska63, 80-534 woj. pomorskie

  Automatyczny organista, komputer muzyczny do kościoła (model CRT-20M)

  Wspaniałe urządzenie do nauki nowych pieśni i rozśpiewania wiernych.Komputer muzyczny CRT-20M został zaprojektowany specjalnie do współpracy z cyfrowym rzutnikiem tekstu CRT-20. Jest urządzeniem bezprzewodowym i łączy się z nim drogą radiową.Komputer...
  Nagłośnienia: zestaw PIELGRZYM

  Elementy składowe
  zestawu "PIELGRZYM"


  Naszym najbardziej uniwersalnym, przenośnym zestawem akustycznym jest zestaw "PIELGRZYM". Z powodu swojej nazwy wybranej trochę niezręcznie, kojarzony jest on w pierwszej chwili z pielgrzymkami. Lecz w rzeczywistości używany jest najczęściej w codziennej pracy duszpasterskiej.
  Wchodzący w jego skład wysokiej klasy bezprzewodowy mikrofon firmy NADY (wyróżnionej przez amerykańską Akademię Nauki i Sztuki Telewizyjnej nagrodą EMMY za najlepsze pionierskie rozwiązania techniczne), na co dzień podłączony jest do wzmacniacza w kościele. Droga krzyżowa, śluby, msze z dziećmi, rekolekcje, procesje wokół kościoła odbywają się bez kłopotów z kablami. Wchodzący w skład zestawu lekki aluminiowy stelaż umożliwia nagłośnienie procesji lub uroczystości na cmentarzu. Istnieje możliwość połączenia drogą radiową siecią FERETRON dowolnej ilości zestawów PIELGRZYM w jeden duży system nagłaśniający do obsługi np. wspólnej procesji Bożego Ciała dla kilku parafii.
  Parametry zestawu PIELGRZYM:

  1. Moc wzmacniacza - 50 W.
  2. Moc kolumn - 2x60 W.
  3. Częstotliwość pracy mikrofonu - od 170 do 220 Mhz.
  4. Dynamika toru radiowego - 120 dB.
  5. Zasięg mikrofonu ponad 350m, w warunkach widoczności.
  6. Czas pracy mikrofonu z jednej baterii alkalicznej do 20 godz.
  7. Czas pracy zestawu z akumulatora od 3 do 5 godz.
  ...
  Karta produktu »
  TUGAL Elektronika Użytkowa Starowiejska63, 80-534 woj. pomorskie

  Nagłośnienia: zestaw PIELGRZYM

  Elementy składowezestawu "PIELGRZYM"Naszym najbardziej uniwersalnym, przenośnym zestawem akustycznym jest zestaw "PIELGRZYM". Z powodu swojej nazwy wybranej trochę niezręcznie, kojarzony jest on w pierwszej chwili z pielgrzymkami. Lecz w rzeczywistości...
  Wyświetlacze tekstów, Ekrany diodowe LED do kościoła
  Polecamy nasze wyświetlacz tekstowe! Są one najczęściej wykorzystywane w kościołach do wyświetlania pieśni i ogłoszeń wiernym. Teksty wpisywane poprzez Rzutnik Tekstów wyświetlane są na ekranie diodowym.
  Zobacz na krótkim filmie jak działa rzutnik tekstu wraz z ekranem diodowym
  Szczegóły:
  Cyfrowy Rzutnik Tekstów CRT-20 jest urządzeniem służącym do wyświetlania tekstów pieśni, oraz wszelkich innych komunikatów duszpasterskich. Jest o wiele bardziej niezawodny od tradycyjnych rzutników slajdów, i znacznie prostszy w użytkowaniu. Jest kolejnym krokiem na miarę XXI wieku w sposobie łączności z wiernymi.
  W pamięci cyfrowego rzutnika można zapisać ponad 120 tysięcy tradycyjnych ramek slajdów i błyskawicznie każdą z nich wyświetlić na cyfrowym ekranie. Rzutnik może działać z dowolnego miejsca w kościele. Nie musi widzieć ekranu, i nie trzeba podłączać go do prądu. Jest tak mały że może leżeć na nutach przy organiście. Działa drogą radiową.
  Teksty do rzutnika wpisujemy za pomocą dołączonej klawiatury, tak jak na maszynie do pisania. Można je też przygotować wcześniej w komputerze i przegrywać do pamięci urządzenia. Słowa najbardziej znanych pieśni są już wgrane fabrycznie.
  Z powodu tak prostej obsługi i mobilności rzutnika, łatwo możemy wyświetlać różne komunikaty. Przykładowo: w czyjej intencji odprawiana jest msza, o rodzaju obchodzonego święta, o zawieranym związku małżeńskim, o mszach żałobnych, lub też innej dowolnej treści.
  Cyfrowy ekran urządzania posiada własną pamięć, i może wyświetlać wprowadzone informacje przez długi czas już bez udziału rzutnika. Turystom zwiedzającym kościoły można więc przypominać, że znajdują się w świątyni i powinni zachować powagę, lub też wyświetlać w kilku językach krótką historię kościoła. Wiernym można przypominać o najbliższych uroczystościach lub wydarzeniach parafialnych.
  Dodatkowo ekrany mogą być ruchome - sterowane z rzutnika same odchylają się na ścianę i wracają na poprzednie miejsce. Bardzo dobrze sprawują się w widnych, nowoczesnych kościołach. Ponieważ można regulować kontrast świecenia liter, są one zawsze doskonale czytelne. W kościołach wielonawowych można zainstalować kilka ekranów sterowanych jednym rzutnikiem.
  ...
  Karta produktu »
  TUGAL Elektronika Użytkowa Starowiejska63, 80-534 woj. pomorskie

  Wyświetlacze tekstów, Ekrany diodowe LED do kościoła

  Polecamy nasze wyświetlacz tekstowe! Są one najczęściej wykorzystywane w kościołach do wyświetlania pieśni i ogłoszeń wiernym. Teksty wpisywane poprzez Rzutnik Tekstów wyświetlane są na ekranie diodowym.Zobacz na krótkim filmie jak działa rzutnik tekst...
  1
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.