google

  dewocjonalia, szaty liturgiczne, ogrzewanie kościoła

  Kategorie produktów

  Kursy walut 20.09.2019
  1 USD
  3.9319
  0.0052
  1 EUR
  4.3438
  0.0013
  1 CHF
  3.9668
  0.0056
  1 GBP
  4.9277
  0.0215
  1 RUB
  0.0616
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Karta produktu
  Automatyczne odsłony obrazów
  sacro.com.pl id37732 00.00 PLN 5 5

  Automatyczne odsłony obrazów

  System zabezpieczenia obrazu spełnia założenia konserwatorskie, uwzględnia konieczność dokonywania zabiegów konserwatorskich, badań historycznych i technologicznych. Przewiduje ró...
  Automatyczne odsłony obrazów
  Skontaktuj się z firmą:
  Kontaktując się z firmą powiedz,
  że zdobyłeś o niej informacje dzięki portalowi sacro.com.pl!

  Dziękujemy!

  Adres:

  Full Media System Paweł Irzmański


  ul. Słowackiego 324a , 26-600 Radom
  woj.: mazowieckie, Polska
  Dane kontaktowe:
  Tel.: 48 / 365 50 52
  Mob.: 604 197 559
  E-mail: paulo@fullmediasystem.pl
  Karta firmy
  Referencje i nagrody Publikacje Do pobrania Galerie Video

  Automatyczne odsłony obrazów Full Media SystemSystem zabezpieczenia obrazu spełnia założenia konserwatorskie, uwzględnia konieczność dokonywania zabiegów konserwatorskich, badań historycznych i technologicznych. Przewiduje również ochronę.

  Przy projektowaniu systemu wzięto pod uwagę zagadnienia estetyczne, związane z zachowaniem historycznej ekspozycji obiektu, a także ukazanie wartościowego historycznie i estetycznie malowidła, co pozwoli na eksponowanie maksimum walorów najbardziej zbliżonych do jego pierwotnego wyglądu. Z tego też względu zasłona obrazu wraz z jej prowadzeniem nie została przebudowana.

  W skład systemu zabezpieczenia obrazu wchodzi:

  • zasłona obrazu wmontowana w ołtarz,
  • mechanizm napędu kasety
  • kaseta z obrazem

  Zasłona obrazu wmontowana w ołtarz jest napędzana za pośrednictwem linek silnikiem elektrycznym z przekładnią ślimakową. Uruchamianie silnika odbywa się za pomocą pilota. Po uzyskaniu położenia krańcowego następuje samoczynne zatrzymanie. Zasłona jest również uruchamiana przyciskami z panelu sterującego, znajdującego się w zakrystii. Zatrzymanie awaryjne możliwe jest przyciskiem "STOP", znajdującym się na panelu sterującym i z tyłu ołtarza. W przypadku stanu awaryjnego, braku napięcia zasilającego, zasłona obrazu może być uruchamiana ręcznie, przy pomocy mechanizmu korbowego. Dla zabezpieczenia zakleszczenia się zasłony zastosowano mechanizm sprężynowy z czujnikiem krańcowym, który odłącza zasilanie silnika w momencie przeciążenia. Wszystkie wymienione mechanizmy nie są widoczne od strony ołtarza. Konstrukcja systemu zabezpieczenia nie zakłóca odbioru wizualnego obrazu.

  Automatyczne odsłony obrazów Full Media SystemObraz znajduje się w stalowej, nierdzewnej kasecie, zamykanej antywłamaniowym mechanizmem zamkowym. W przypadku konieczności wyjęcia obrazu kasetę można opuścić w skrajne dolne położenie przy pomocy korby, otworzyć zamek kluczem patentowym, obrócić pokrętło drzwi zgodnie z oznaczeniem, otworzyć drzwi pociągając do zewnątrz.

  Obraz wyjmowany jest przez otwarte drzwi poprzez uniesienie go do góry do momentu uwolnieniu z zaczepów. Poprzez otwory wentylacyjne w górnej części kasety ograniczono kondensację wilgoci w kasecie. Mechanizm zapadkowy uniemożliwia samoczynne opadanie kasety, mogące spowodować uszkodzenia obrazu. Znaczna masa kasety, rozwiązania technologiczne, rodzaj wykonanych zabezpieczeń i użytych materiałów uniemożliwiają jej wyjęcie wraz z obrazem.

  Mechanizm napędu kasety jest używany wyłącznie w stanach nietypowych: pożar, konieczność dokonywania zabiegów konserwatorskich, badań historycznych oraz technologicznych. Obsługa mechanizmu napędu kasety jest jednoosobowa. Kaseta z obrazem jest napędzana ręczną przekładnią ślimakową przy pomocy korby.

  Automatyczne odsłony obrazów Full Media System

  Wszystkie użyte do budowy systemu zabezpieczenia obrazu materiały są obojętne chemicznie. Użyta stal szlachetna, farby i lakiery, nie emitują czynników szkodliwych, eliminują procesy korozji, co zapewnia spełnienie wymagań odnośnie braku oddziaływania fizyko - chemicznego na sam obraz. Zastosowano oryginalne, nietypowe materiały i rozwiązania technologiczne, co zapewnia spełnienie wymagań postawionych dla ochrony, zarówno przezkradzieżą, jak i aktami profanacji.

  Przyjęte rozwiązanie systemu zabezpieczenia obrazu nie niszczy struktury przestrzennej obiektu, maksymalnie eksponuje obraz, nie narusza zabytkowego charakteru kościoła, jego wnętrza i wyposażenia.

  Wprowadzone elementy systemu zabezpieczenia obrazu, rozwiązania przestrzenne, funkcjonalne oraz detale harmonizują z istniejącym stanem i nie deprecjonują rozwiązań historycznych, nie ingerują w strukturę architektoniczną oraz koncepcje plastyczne kościoła, nie kłócą się z możliwościami poprawnego sprawowania liturgii i nie są sprzeczne z charakterem sakralnym świątyni.

  Inne produkty firmy

  • Zestawy przenośne oraz bezprzewodowe dla kościołów
  • Wzmacniacze, miksery i eliminatory sprzężeń dla kościołów
  • Mikrofony i statywy dla kościołów
  • Kolumny głośnikowe dla kościołów
  • Profesjonalne systemy oświetleniowe
  • Nagłośnienia plenerowych uroczystości kościelnych (scena estradowa idealna na ołtarze polowe)
  • Systemy nagłośnieniowe oraz zestawy przenośne i bezprzewodowe dla kościołów
  • Multimedialne wyświetlacze tekstów pieśni
  • Automatyka dzwonów
  • Scena estradowa
  • Konstrukcje sceniczne
  • Sklep Full Media System
  Dane kontaktowe Branże i zasięg O firmie Oferta Produkty i usługi Referencje i nagrody Publikacje Do pobrania Galerie Video

  Inne produkty z tej kategorii

  • Automatyczne odsłony obrazów
  • Napędy dzwonów kościelnych, automatyka sterująca do dzwonów
  • Automatyka do odsłaniania obrazów
  • Sterowanie radiowe i dzwonów i melodii
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.