google

  dewocjonalia, szaty liturgiczne, ogrzewanie kościoła

  Kursy walut 20.09.2019
  1 USD
  3.9319
  0.0052
  1 EUR
  4.3438
  0.0013
  1 CHF
  3.9668
  0.0056
  1 GBP
  4.9277
  0.0215
  1 RUB
  0.0616
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Najtrudniejsze decyzje. Czym kierować się wybierając zakład pogrzebowy?

  Czym kierować się wybierając zakład pogrzebowy?Planowanie to ważna ludzka aktywność. Obejmuje zakładanie celów, określanie dróg, które prowadzą do ich osiągnięcia oraz możliwości poradzenia sobie z potencjalnymi trudnościami. To wszystko pozwala na uporządkowanie rzeczywistości w wielu jej aspektach i poczucie, że to my panujemy nad sytuacją, a nie sytuacja nad nami.

  Jest jednak taki aspekt życia, który trudno przewidzieć - tak do czasu, jak i okoliczności. Raczej bowiem nikt z nas nie wie, kiedy odejdzie z tego świata on sam, jak i jego bliscy. W takich właśnie chwilach uporządkowana rzeczywistość zaczyna się chwiać, a w jej miejsce pojawia się niepewność i zagubienie. W tym stanie ducha nie jest łatwo myśleć o zorganizowaniu uroczystości pogrzebowych. Nikt jednak nie powiedział, że z tym trudnym zadaniem jesteśmy pozostawieni samym sobie. Istnieje wiele zakładów pogrzebowych, które mogą się zająć przygotowaniem ostatniej drogi - przejścia, jak przez most, z miasta żywych do 'nekropolis' czyli do miasta umarłych. I choć mają one podobną ofertę usług pogrzebowych, może pojawić się pytanie: jak wybrać spośród nich ten najlepszy? Czym kierować się, wybierając zakład pogrzebowy?

  Stając w obliczu śmierci Bliskiej Osoby, przeżywamy szok i niedowierzanie. Gdy jednak opadnie pierwsza fala emocji, próbujemy ogarnąć myślą zaistniałą sytuację. Zazwyczaj wtedy przypominają się nam te nazwy zakładów pogrzebowych, z którymi mieliśmy do czynienia my sami przy okazji jakiegoś pogrzebu lub z którymi zetknęli się nasi bliscy czy znajomi. I to właśnie jest jeden ze sposobów dokonywania wyboru w tej kwestii oraz ważna wskazówka dla samych zakładów pogrzebowych: warto się starać, przygotowując każdą ceremonię żałobną, nigdy bowiem nie wiadomo, czy na jej podstawie w kimś kiedyś zrodzi się zaufanie do tej konkretnej firmy.

  Może się jednak tak zdarzyć, że nie przychodzi nam na myśl żaden zakład pogrzebowy, a i nie za bardzo jest kogo zapytać o radę. Wtedy z pomocą przychodzi Internet. Wystarczy określić miasto i pojawi się wiele propozycji. Przeglądając, nawet pobieżnie, oferty poszczególnych zakładów warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jeden to doświadczenie. Długoletnia obecność danej firmy na rynku funeralnym oznacza, że ludzie jej ufają i powierzają przygotowanie pogrzebów. Niektóre zakłady pogrzebowe mogą się pochwalić kilkudziesięcioletnią historią, sięgającą czasów, gdy nie było Internetu i ludzie przekazywali sobie dobre opinie o ich pracy z ust do ust. Do takich firm należy m.in. Zakład Pogrzebowy "Nekropolis"z Warszawy (adres strony nekropolis.com.pl), którego bogata historia zaczyna się w roku 1967, by już w roku 1986 móc oferować kompleksowe - i, jak na tamte czasy, bardzo nowoczesne - usługi pogrzebowe dla mieszkańców całej Warszawy. Dziś firma ta posiada wiele biur i domów pogrzebowych oraz kaplic i własnych chłodni.

  Czym kierować się wybierając zakład pogrzebowy?

  Właśnie na ten aspekt również warto zwrócić uwagę: posiadanie własnego domu pogrzebowego - z chłodnią oraz całą infrastrukturą - to duża oszczędność całościowych kosztów pogrzebu a także czasu. Wiele bowiem czynności można dokonać w jednym miejscu - i właściwie pozostawić w rękach zakładu pogrzebowego całą logistykę uroczystości. Zresztą, to trzecia wskazówka - czym się kierować wybierając zakład pogrzebowy: możliwość powierzenia dopełnienia formalności urzędowych pracownikom firmy pogrzebowej. Jak wiele troski zdejmuje to z barków pogrążonej w żałobie rodziny - wie każdy, kto choć raz próbował zmierzyć się z biurokracją...

  Śmierć trudno przewidzieć, to prawda, można jednak - wiedząc, że kiedyś trzeba się będzie zmierzyć z tym tematem - przewidzieć dokonanie wyboru tego najlepszego zakładu pogrzebowego. Jeśli to niemożliwe - warto chociaż określić kryteria tego wyboru. Nigdy nie wiadomo kiedy, gdzie i komu się przydadzą.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.