google

  dewocjonalia, szaty liturgiczne, ogrzewanie kościoła

  Kursy walut 16.07.2019
  1 USD
  3.7867
  0.0011
  1 EUR
  4.2582
  -0.0091
  1 CHF
  3.8475
  -0.0037
  1 GBP
  4.7214
  -0.0301
  1 RUB
  0.0603
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Najpiękniejsze monstrancje do adoracji Najświętszego Sakramentu

  Do adoracji Najświętszego Sakramentu podczas nabożeństw niezbędna jest monstrancja - święte naczynie, które zawiera konsekrowaną Hostię, gdy ta zostanie odsłonięta lub niesiona w procesji. Z racji tak ważnej roli jaką pełni, monstrancja musi być wykonana z absolutną pieczołowitością i najwyższym kunsztem. W dzisiejszym artykule przyglądamy się kilku tym, które de facto spełniają te warunki.

  Monstrancja MS 101

  Monstrancja MS 101 z pracowni brązowniczej Sacrum jest idealnym przykładem tego, jak powinny wyglądać takowe naczynia liturgiczne. Wygląd – ma znaczenie, bowiem samo słowo „monstrare” znaczy „pokazywać”. W tym modelu wszystkie założenia, jakich oczekuje się od tak kunsztownych naczyń liturgicznych zostały spełnione.

  Jest to monstrancja:

  • wykonana z najwyższą starannością
  • bardzo szlachetna i dostojna w wyglądzie
  • wyprodukowana z najlepszych, solidnych materiałów.

  Patrząc na nią od razu widać, iż ma się do czynienia z czymś naprawdę ponadprzeciętnym - z naczyniem, które posłuży długie lata, w tak szczytnym celu. Pięknie wykonana, może być również dostosowana pod indywidualne życzenia zleceniodawców. Warto zwrócić uwagę na jej ważny element - niewielkich rozmiarów puszkę, pełniącą rolę repozytorium na hostię. Zobacz jak wygląda na stronie: sacrum.com.pl

  Monstrancja pozłacana z wizerunkami aniołów

  Powyższa propozycja pracowni brązowniczej Sacrum jest bardzo piękna. Jako drugą jednak chcemy omówić monstrancję wykonaną w nieco innej stylistyce, aczkolwiek nie mniej właściwej. Jest to monstrancja wykonana z najwyższą pieczołowitością z mosiądzu. Podobnie jak w powyższym przykładzie - widać tutaj troskę o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Mosiądz stanowi jej podstawę, ale został pokryty warstwą złota. To wzniosłe i pozłacane naczynie liturgiczne liczy sobie wysokość 57 centymetrów.

  Największą uwagę jednak przykuwają tutaj przepiękne wizerunki aniołów, rozświetlających całą monstrancję, jak również zdobne, choć bardzo eleganckie i zgodne z wymogami ornamenty roślinne. Dla podkreślenia ich piękna i podkreślenia świętości wkładanego do monstrancji Najświętszego Sakramentu zostały one dodatkowo pokryte warstwą srebra.

  Monstrancja pozłacana z koroną

  Kolejną, którą chcemy zaprezentować jest pozłacana monstrancja z koroną. To bardzo tradycyjny, godny uwagi projekt. Jego punktem centralnym jest korona – złocona i posrebrzona, która w odpowiedni sposób podkreśla świętość Najświętszego Sakramentu, jaki zostanie umieszczony w środku. Uwagę zwraca również jej bardzo zdobna podstawa.

  Parametry techniczne monstrancji:

  • wysokość: 73 cm
  • masa: 3,6 kg

  Ważne jest również to, iż producent dołącza do tejże monstrancji futerał. To ważne, bowiem dzięki niemu jest ona w odpowiedni sposób zabezpieczona przed różnego rodzaju ewentualnymi uszkodzeniami, a przede wszystkim zgubnym wypływem wilgoci.

  Monstrancja 51570

  Jeszcze jedną monstrancją jaką chcemy omówić jest ta bardzo bogato zdobiona propozycja. To naczynie liturgiczne łączy w sobie wykonanie z najwyższą starannością i wykorzystanie materiałów wysokiej klasy. Widać tutaj niesamowitą precyzję – autor z całą pewnością tworząc to szczególne dzieło miał w umyśle cel, do którego zostanie ono użyte. Piękna monstrancja o optymalnych wymiarach i wyszukanych zdobieniach.

  Każda inna, a wszystkie stworzone do tego samego celu. Właśnie sekret idealnej monstrancji tkwi w tym, że jakkolwiek nie byłaby piękna – zawsze jej blask subtelnie niknie w blasku świętości cennej zawartości dla której zostaje stworzona: Najświętszego Sakramentu. Powyższe przykłady idealnie się w tej koncepcji odnajdują.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.