google

  dewocjonalia, szaty liturgiczne, ogrzewanie kościoła

  Kursy walut 20.09.2019
  1 USD
  3.9319
  0.0052
  1 EUR
  4.3438
  0.0013
  1 CHF
  3.9668
  0.0056
  1 GBP
  4.9277
  0.0215
  1 RUB
  0.0616
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Ekonomiczne i skuteczne ogrzewanie kościołów

  Automatik Elektrociepło

  Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 12 na Sakralia w dniach 13-14 kwiecień 2018 r. w Poznaniu.

  Najnowszej generacji piece akumulacyjne są urządzeniami grzewczymi zbudowanymi w oparciu o wysokie  standardy oraz wyposażonymi w precyzyjne sterowanie. Skuteczność i ekonomia ogrzewania elektrycznego wynika z prawidłowych ustawień w automatyce pieców. Dobór zgodny z bilansem mocy oraz precyzyjne sterowanie zapewnia bezpieczny mikroklimat wewnątrz świątyni.

  Piece akumulacyjne ogrzewanie kościołów parafia Ćmińsk wykonawca Automatik Elektrociepło Toruń

  Ogrzewanie bezpieczne dla kościołów zabytkowych

  Ogrzewanie akumulacyjne zapewnia właściwy mikroklimat tak  ważny szczególnie w świątyniach zabytkowych. W takich świątyniach znajdują się unikatowe elementy wyposażenia takie jak: organy, rzeźby, ołtarze czy freski. Te zabytki narażone są na uszkodzenia z powodu wilgoci, jeśli nie zadbamy o prawidłowy poziom temperatury i wilgotności.

  Temperatura wewnątrz kościoła musi być utrzymana na optymalnym poziomie, aby utrzymać wilgotność na odpowiednim poziomie, jednocześnie nie przesuszając powietrza wewnątrz świątyni. Stała temperatura wewnątrz kościoła, powoduje, że wilgotne powietrze nie skrapla się na ścianach i oknach. W następstwie nie powstają zacieki na ścianach.

  "Wybór właściwego ogrzewania dla gotyckiego, kamiennego kościoła z XIV wieku był bardzo trudny. Po analizie różnych propozycji zdecydowałem się na piece akumulacyjne zintegrowane z precyzyjną regulacją temperatury, dzięki którym udało się utrzymać przez całą zimę stałą temperaturę na poziomie 10oC. Przy takiej temperaturze wilgotność powietrza nie spadła poniżej 50%, co ma zasadnicze znaczenie dla trwałości zabytkowego drewnianego wyposażenia świątyni: XVII-wiecznych organów, ołtarzy, drewnianej fryzowej podłogi i stropu. Ze względów estetycznych piece umieściliśmy w odpowiednich miejscach, aby nie zakłócały zabytkowego wystroju świątyni. Ponadto dzięki stabilnym warunkom termicznym takie rozwiązanie okazało się optymalne ekonomicznie" Ks.Prob. Wacław Dokurno Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Przecznie

  Dopasowanie się do architektury świątyni

  Architektura sakralna, jest wyjątkowa, ale i „wymagająca” dlatego projektując piece akumulacyjne należy zadbać o estetykę, dopasowując urządzenia do wielkości wnęk, wykuszy czy filarów. Jednocześnie zachowując  bilans mocy. Finalnie uzyskujemy ciepło odczuwalne przez wiernych przy akceptowanych kosztach eksploatacji,  nie zakłócając porządku architektonicznego wnętrza świątyni.

  Jak działają piece akumulacyjne i z czego wynikają oszczędności?

  Piece akumulacyjne o rozładowaniu dynamicznym magazynują ciepło w rdzeniu akumulacyjnym. Następnie ciepło przekazywane jest do pomieszczenia za pośrednictwem cichego wentylatora, który zamontowany jest w dolnej części pieca.

  Ogrzewanie kościoła piecami akumulacyjnymi wykonawca Automatik Elektrociepło

  Na układ sterowania  składają się regulatory temperatury powietrza dla nawy głównej i prezbiterium – te umieszczone są w rozdzielni (w samym kościele zamontowane są tylko czujniki temperatury), następnie programator taniej taryfy, sterownik ładowania, którego czujnik pogodowy zamontowany jest na ścianie zewnętrznej. Piec wyposażony jest w wysokiej jakości izolację, która chroni zgromadzone ciepło przed niekontrolowanym wydostawaniem się.

  Główną zaletą ogrzewania akumulacyjnego jest pobór energii elektrycznej jak wyżej wspomniano tylko w czasie trwania taniej taryfy. Dla obiektów sakralnych ogrzewanych energią elektryczną w taryfie C12a. Gromadzenie energii w piecach odbywa się w czasie trwania taryfy „nocnej” lub „pozaszczytowej”, kiedy energia jest prawie 50% tańsza.

  Koszt ogrzewania kościoła o pow. 400m2 o wysokości do sklepienia 8m
  W sezonie grzewczym w miesiącach XII, I, II, III
  Koszt od 9 tys. zł do 14 tys. zł w taryfie C12a
  Temperatura wewnętrzna  dla dni powszednich 3 - 50C
  Temperatura wewnętrzna dla dni świątecznych 8 -100C
  Koszt ok. 4,5 tys. w taryfie C12a
  Temperatura wewnętrzna dla dni świątecznych 8 - 100C

  Etapy realizacji inwestycji w świątyniach

  Firma Automatik Elektrociepło z siedzibą w Toruniu z ponad 20-letnim doświadczeniem wychodzi naprzeciw oczekiwaniom  inwestora i dostosowuje się do jego możliwości technicznych i finansowych projektując ogrzewanie świątyni.

  W pierwszym etapie  przeprowadzane są konsultacje z księdzem proboszczem, podczas których dokonujemy oględzin technicznych, na podstawie pomiarów projektowany jest właściwy system grzewczy dla danej świątyni.

  Przygotowany kosztorys uwzględnia cenę zakupu i montażu systemu grzewczego, oraz zbliżony koszt zużycia energii elektrycznej przez cały sezon grzewczy. Taka oferta poddana jest analizie  przez inwestora.

  Możliwość dofinansowania wymiany ogrzewania

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udziela pomocy finansowej w ramach likwidacji źródeł niskiej emisji. Dokładnie chodzi o likwidację kotłowni i palenisk węglowych przez zastąpienie ich innymi źródłami ciepła np. ogrzewaniem elektrycznym.

  Zapraszamy do obejrzenia filmu pt.: ”Nowoczesne systemy grzewcze”  tutaj link.

  Więcej informacji:

  Automatik Elektrociepło
  ul. Legionów 16
  87-100 Toruń
  tel.  56 660 44 44
  tel. 601 506 335
  tel. 601 862 788

  Zobacz: elektrocieplo.pl
  Napisz do nas: biuro@elektrocieplo.pl

  Źródło:
  Automatik Elektrociepło
  Artykuł został dodany przez firmę

  Automatik Elektrociepło

  "Automatik" działa na rynku od 1996 roku. Od początku działalności realizowano pasję założyciela firmy Włodzimierza Kłos – ogrzewać energią elektryczną ludzi w ich miejscu zamieszkania, tam gdzie pracują, tam gdzie wypoczywają i tam gdzie się modlą.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.