google

  dewocjonalia, szaty liturgiczne, ogrzewanie kościoła

  Kursy walut 16.07.2019
  1 USD
  3.7867
  0.0011
  1 EUR
  4.2582
  -0.0091
  1 CHF
  3.8475
  -0.0037
  1 GBP
  4.7214
  -0.0301
  1 RUB
  0.0603
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak wybrać ławkę drewnianą do otoczenia kościoła?

  Na jakie elementy należy zwrócić uwagę wybierając ławkę drewnianą do otoczenia kościoła? Poprosiliśmy ekspertów z firmy Meblobranie.pl, specjalizującej się w sprzedaży mebli ogrodowych, o kilka porad dla osób szukających solidnych i wytrzymałych ławek.

  Żeliwne ławki ogrodowe

  Jak wybrać ławkę drewnianą do otoczenia kościoła?Do najważniejszych elementów wpływających na jakość ławek drewnianych należy stelaż wykorzystany do stworzenia konstrukcji. Cięższe stelaże są bardziej solidne i wytrzymałe, lepiej sprawdzają się w przestrzeni publicznej – mówi Sławomir Swoboda z Meblobranie.pl. Warto też zwrócić uwagę na sposób wykonania stelaża. Dokładnie wykonane odlewy żeliwne formowane maszynowo są często bardziej odporne na korozję. Ma to związek z tym, że dobrze wykonany odlew łatwiej jest doczyścić, a co za tym idzie dokładniej pomalować środkami chroniącymi przed korozją. Najwyższą jakością cechują się odlewy malowane proszkowo – ta technika pozwala na najlepsze zabezpieczenie metalu przed czynnikami zewnętrznymi.

  Ławki ogrodowe drewniane

  Jak wybrać ławkę drewnianą do otoczenia kościoła?Kolejny element, na który należy zwrócić uwagę, to oczywiście jakość desek. Jak powszechnie wiadomo drzewo iglaste jest bardziej żywiczne, przez co również gotowy produkt może wydzielać żywicę pod wpływem słońca. Lepiej w roli ławki sprawdzają się deski z drzew liściastych, przy których nie ma ryzyka wydzielania się żywicy. Kolejny etap to obróbka mechaniczna drewna. Dokładniej wykończone deski o gładkiej płaszczyźnie to lepszy wygląd i wygoda korzystania z ławki – mówi nasz ekspert z Meblobranie.pl. Jakość wykonania zależy od zastosowanej techniki frezowania i ma bezpośredni wpływ na cenę. Ławki o lepszym, gładszym wykończeniu kosztują więcej niż prostsze ławki o surowym wykończeniu.

  Drewniane ławki parkowe

  Jak wybrać ławkę drewnianą do otoczenia kościoła?Oczywiście jeśli chodzi o wytrzymałość drewna, to największe znaczenie w tej kwestii ma impregnacja. To ona pozwala na zabezpieczenie materiału przed oddziaływaniem wody, pleśni i innych czynników. Drewno powinno być zaimpregnowane środkami grzybobójczymi, a następnie pomalowane podkładową farbą do drewna używanego na świeżym powietrzu. Warto zwrócić uwagę, by deski były nie tylko odpowiednio zaimpregnowane, ale też dodatkowo wykończone lakierem. Najlepiej sprawdza się wykończenie dwoma warstwami lakieru, co pozwala na uzyskanie najlepszego pokrycia desek. Dzięki temu drewno dodatkowo zabezpieczone jest warstwą ochronną chroniącą przed dostępem szkodliwych czynników do wewnętrznych warstw drewna.

  Jak wybrać ławkę drewnianą do otoczenia kościoła?Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden element – oferowany przez producenta okres gwarancji.

  Ławki o najlepszym wykończeniu mogą być objęte nawet dwuletnim okresem gwarancji. Wybranie takiej ławki pozwoli nam na opóźnienie momentu, w którym mebel ogrodowy będzie wymagał odpowiedniej renowacji.

  Ławki ogrodowe drewniane oraz żeliwne najlepszej jakości i w zróżnicowanym przedziale cenwym mogą Państwo zakupić na stronie: https://www.meblobranie.pl/lawki-ogrodowe

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.