google

  dewocjonalia, szaty liturgiczne, ogrzewanie kościoła

  Kursy walut 19.08.2019
  1 USD
  3.9199
  -0.0082
  1 EUR
  4.3519
  -0.0024
  1 CHF
  4.0071
  -0.0022
  1 GBP
  4.7531
  -0.0182
  1 RUB
  0.0586
  -0.001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Targi Kielce ze wsparciem Watykanu

  Logo Targi Kielce

  Prezes Mochoń zapowiada podpisanie porozumienia z Papieską Radą ds. Kultury

  Kielecki ośrodek wystawienniczo – kongresowy oraz Papieska Rada ds. Kultury od 13 lat działają na rzecz promowania wydarzeń łączących wartości artystyczne z duchowymi. Efektem ostatniego spotkania Zarządu Targów Kielce z przewodniczącym Rady, kardynałem Gianfranco Ravasim jest porozumienie, które umocnić ma dotychczasową współpracę. Oficjalne podpisanie dokumentu planowane jest jeszcze w tym roku.

  Logo Sacro ExpoTargi Kielce to organizator znanej w Europie Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Podczas wydarzenia, od ponad dekady wręczany jest Medal Papieskiej Rady ds. Kultury - szczególne wyróżnienie, ważne dla środowiska twórczego działającego w sferze sacrum. Uroczystość co roku przyciąga do Kielc wybitnych artystów z całego świata, których dorobek przyczynia się do rozwoju kultury i kształtuje duchowość człowieka. Do tej pory Kapituła Medalu Per Artem Ad Deum, której przewodniczy ks. Biskup dr Marian Florczyk przyznała 21 nagród. W gronie dotychczasowych laureatów znaleźli się między innymi: Wojciech Kilar, Leszek Mądzik, Krzysztof Zanussi, Ennio Morricone, Krzysztof Penderecki, czy Arvo Pärt.

  Medal Papieskiej Rady ds. Kultury był przedmiotem spotkania w Watykanie, w którym uczestniczył biskup pomocniczy diecezji kieleckiej JE Marian Florczyk oraz Zarząd Targów Kielce – prezes dr Andrzej Mochoń i wiceprezes Bożena Staniak. Owocem rozmów była decyzja o podpisaniu porozumienia, dzięki któremu  współpraca w promowaniu idei „Per Artem Ad Deum – Przez Sztukę do Boga” ma być jeszcze bardziej efektywna.

  - Organizując Sacroexpo kierujemy się nie tylko celami biznesowymi. Nadrzędne pozostaje dla nas umacnianie więzi Kościoła, wartości duchowych z artystycznym wyrazem. Porozumienie, które uroczyście podpiszemy jeszcze w tym roku jest motywacją do dalszych działań w rozpowszechnianiu dziedzictwa kulturowego i religijnego. Jest ono ważne również z punktu widzenia kształtowania wizerunku naszego ośrodka, jako mecenasa kultury i firmy łączącej idee świata biznesu i sztuki – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.

  Najbliższa edycja Sacroexpo, podczas której Medalem Per Artem Ad Deum nagrodzeni zostaną kolejni artyści, odbędzie się od 11 do 13 czerwca 2018. W ramach ostatnich targów swoją ofertę zaprezentowało 284 wystawców z 13 krajów. Wystawę odwiedziło ponad 5000 gości.

  Źródło:
  Targi Kielce S.A.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Targi Kielce S.A.

  Targi Kielce, jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, to 90 000 m2 powierzchni wystawienniczej, a w tym 36 000 m2 w 7 pawilonach wystawienniczych z nowoczesną infrastrukturą.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.