google

  dewocjonalia, szaty liturgiczne, ogrzewanie kościoła

  Kursy walut 20.09.2019
  1 USD
  3.9319
  0.0052
  1 EUR
  4.3438
  0.0013
  1 CHF
  3.9668
  0.0056
  1 GBP
  4.9277
  0.0215
  1 RUB
  0.0616
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Targi LUBSACRO po raz dziewiąty!

  Targi LUBSACRO po raz dziewiąty!

  Budownictwo i architektura sakralna, konserwacja i renowacja zabytków, wyposażenie obiektów sakralnych, nowoczesne technologie, szaty i naczynia liturgiczne, sztuka sakralna, dewocjonalia, bezpłatne warsztaty i konferencje, konkurs plastyczny dla najmłodszych, to tylko niektóre z tematów i atrakcji, które towarzyszyć będą IX edycji Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO, które odbędą się w dniach 27-28 września 2017 roku w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym  Targów Lublin,  przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.

  Wśród szerokiej gamy produktów oferowanych na Targach, zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą wyrobów takich jak: dewocjonalia, naczynia liturgiczne, monstrancje, relikwiarze, witraże, szaty liturgiczne, obrusy ołtarzowe, dzwony kościelne czy organy. Dodatkowo gościć będziemy największe w Polsce biura turystyki religijnej, wydawnictwa katolickie, artystów malarzy i rzeźbiarzy, producentów oświetlenia, ogrzewania i nowoczesnych technologii. Bezpośredni kontakt osób duchownych lub zarządzających parafiami z producentami i przedstawicielami hurtowni daje możliwość skutecznej negocjacji cen. Dodatkowo udział w targach umożliwia uzyskanie rabatów, które wystawcy często przygotowują dla targowych gości.

  Wzorem lat ubiegłych Targi Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO to nie tylko wystawa, ale i bogaty program wydarzeń towarzyszących. Stowarzyszenie Pedagogów Natan przeprowadzi praktyczne warsztaty dla katechetów, nauczycieli i wychowawców, natomiast Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium zaprezentuje najnowsze publikacje, takie jak: "Kocham dzieło Ducha Świętego" ks. Abp. Stanisława Budzika, Biblię Aramejską Targum Neofiti Księga Wyjścia t. II", którą przełożył i opracował ks. prof. Mirosław S. Wróbel oraz komplet książek dla przedszkoli „Jezus moim przyjacielem” pod redakcją ks. prof. Mariana Zająca. Dodatkowo Wydawnictwo Gaudium przygotowuje  wystawę fotografii i dokumentów z działalności wydawnictwa.

  Wśród wystawców tegorocznej edycji znajdą się m.in.:

  • Ludwisarnia Felczyńskich  z Taciszowa i Firma Szydlak z Krotoszyna – niezwykły duet - Pan Zbigniew Felczyński, ludwisarz ze słynnej rodziny ludwisarzy Felczyńskich o tradycji sięgającej roku 1808 oraz Pan Paweł Szydlak, właściciel firmy Zakład Elektryfikacji Dzwonów Kościelnych,   firmy rodzinnej, założonej przez Edmunda Szydlaka w 1970 roku w Krotoszynie.
  • Firma MAIER Edward Maier – jeden z najstarszych obecnie działających producentów tradycyjnych organów, takich jak:  Ahlborn Praeludium IV i Ahlborn Organum III z drewnianą klawiaturą, jak również instrumenty hybrydowe – kontuar cyfrowy połączony z naturalnymi głosami piszczałkowymi.
  • Firma "RDUCH" , która została założona w 1978 roku w Godowie (woj. śląskie) przez inż. Jana Rducha. Podstawową działalnością firmy jest produkcja systemów nagłośnieniowych.  Zajmuje się również kompleksowym montażem urządzeń  (systemów nagłośnieniowych) w obiektach sakralnych
  • Firma SACRUM s.c. Teresa Kąpińska, Janusz Kąpiński - Największa hurtownia dewocjonaliów w Polsce - oferuje w ciągłej sprzedaży szeroki asortyment sprzętu i szat liturgicznych, świec, figur, szopek Bożonarodzeniowych, mebli sakralnych, różańców, krzyży, świec, tabernakuli,  skarbon kościelnych,  sutann, obrazów, obrazków, dekoracji świątecznych i religijnych.
  • Firma GRALEX Zbigniew Gralewski – specjalizująca się w dziedzinie elektryki i elektroniki, autorzy  „Cyfrowego Administratora Świątyni”- PROMPTER ( wyświetlanie tekstów pieśni na: Ekranach TV, monitorach, projektorach multimedialnych, tabletach, komórkach, smartfonach i wszystkim tym, co posiada przeglądarkę internetową, nawet na zegarkach smartwatch)
  • Firma Krzysztof Król 3K PROJEKT z Niedrzwicy Dużej - Firma 3K Projekt od  lat z powodzeniem zajmuje się projektowaniem, wykonywaniem i montażem witraży sakralnych jak również stolarki w kościołach na terenie Polski i Europy, a nawet w Afryce i Ameryce Północnej. Firma w ofercie, jako nieliczna w Polsce  posiada również feretrony witrażowe.
  • Firma Maj-Max, działająca na lubelskim rynku od 2001 roku. Specjalizuje się w pracach na wysokościach oraz wynajmie podnośników koszowych i nożycowych oraz konserwacji zabytków sakralnych.
  • Firma ActiveBrand sp. z o. o. z ofertą systemów czyszczących, chemii przemysłowej, mopów i ściereczek z mikrowłókna oraz produktów do utrzymania czystości i bezpieczeństwa, serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą.
  • Przedsiębiorstwo "Futrzarstwo i skóra” - firma rodzinna, założona przez Marię i Henryka Paprockich, powstała w 1998 roku.- słynąca z wieloletniej tradycji kuśnierskiej i garbarskiej Kurowa. Producent m.in. biretów dla duchownych oraz kożuchów i kamizelek na potrzeby zimowych uroczystości na terenie zewnętrznym.

  Organizatorzy Targów przygotowali także konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Moja Parafia”. Konkurs skierowany jest do uczniów uczęszczających na lekcje religii do szkół podstawowych i gimnazjów. Warunkiem uczestnictwa jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej obraz kościoła, portret sylwetki księdza bądź dowolną scenę z życia parafii. Rozdanie nagród nastąpi 27 września 2017 podczas trwania Targów Lubsacro.

  Patroni Honorowi

  Patronat Honorowy nad IX edycją Targów LUBSACRO objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski, Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski, Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski, Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Abel Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski, Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej.

  Wstęp na Targi jest bezpłatny po  wcześniejszej rejestracji, której można dokonać na stronie internetowej oraz na miejscu podczas trwania wydarzenia.

  Szczegóły dotyczące Targów oraz konkursu „Moja Parafia”: www.lubsacro.targi.lublin.pl

  Źródło:
  Targi Lublin S.A.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Targi Lublin S.A.

  Targi Lublin S.A. to jedyne centrum wystawienniczo - konferencyjne we Wschodniej Polsce o tak dużym potencjale w zakresie zaplecza i specjalistycznego zespołu branży targowej.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.