google

  dewocjonalia, szaty liturgiczne, ogrzewanie kościoła

  Kursy walut 18.07.2018
  1 USD
  3.7031
  0.0412
  1 EUR
  4.3036
  0.0038
  1 CHF
  3.6941
  0.0091
  1 GBP
  4.8276
  -0.0296
  1 RUB
  0.0588
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Akcesoria dla duszpasterzy, o których wierni by nie pomyśleli

  Akcesoria dla duszpasterzy, o których wierni by nie pomyśleliNiektóre narzędzia, z których na co dzień korzystają księża, nie zmieniają się od lat. Są one po prostu konieczne do wykonywania posługi i nie można z nich zrezygnować. Ale istnieją też narzędzia nietypowe dla kapłanów, a jednak coraz częściej wykorzystywane.

  Ksiądz to też człowiek i o swoje bezpieczeństwo powinien dbać. Może nie każde narzędzie dostępne na rynku będzie odpowiednie (byłoby nieco dziwnie, gdyby księża nosili przy sobie pałki teleskopowe) ale ochrona własnego życia nie jest grzechem, więc dopóki nie wyrządza się innej osobie poważnej krzywdy, gaz pieprzowy może nosić przy sobie nawet kapłan.

  Kiedy samoobrona może być konieczna?

  Księża często odwiedzają swoich parafian, szczególnie w okresie zimowym, kiedy nadchodzi czas kolędowania. Dla części wiernych jest to ważna chwila, gdy mogą gościć w swoim domu duszpasterza, porozmawiać z nim i wspólnie się pomodlić. Dla innych kolęda może być okazją do próby kradzieży – powszechnie wiadomo, że księża dostają od wiernych ofiarę pieniężną i podczas odwiedzin noszą ją przy sobie. Zwykle nie są to duże kwoty, ale nawet i kilkadziesiąt złotych może skusić drobnego złodzieja. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, niezbędne mogą się okazać akcesoria do samoobrony.

  Nie tylko człowiek może być zagrożeniem

  Szczególnie na wsiach księża mogą być narażeni na ataki agresywnych zwierząt. Gaz pieprzowy na psy to dobre rozwiązanie, ponieważ nie wyrządza krzywdy naszym braciom mniejszym. Taki gaz ma jedynie odstraszyć agresywne zwierzę i uniemożliwić mu atakowanie. Stosowanie takiej formy obrony jest jak najbardziej zgodne z prawem i legalne. Nie powinno też stanowić problemu natury religijnej, ponieważ ochrona życia danego przez Boga jest wręcz obowiązkiem każdej wierzącej osoby.

  Czy samoobrona jest grzechem?

  Ciężko udzielić na to pytanie jednoznaczej odpowiedzi. Wiele zależy od sytuacji, w jakiej znajduje się ofiara oraz od środków, które zastosowała do obrony własnej. To samo dotyczy księży i innych osób związanych z Kościołem. Jeśli ktoś używa do obrony niebezpiecznego narzędzia, takiego jak opisane na portalu http://skuteczna-samoobrona.pl/samoobrona-uwarunkowania-prawne/czy-moge-bronic-sie-kastetem/może to stanowić grzech. Niebezpieczne kastety zostały stworzone w celu zadawania większych obrażeń i bólu. Mogą spowodować bardzo poważne szkody, a nawet śmierć. Mocne paralizatory działają bardzo silnie i obezwładniają przeciwnika nawet na kilkadziesiąt minut - jednakże w porównaniu do kastetów są legalne i ich celem nie jest wywołanie trwałych obrażeń, a przede wszystkim - obrona swojego zdrowia i życia w taki sposób, aby móc bezpiecznie uciec z miejsca zdarzenia i wezwać pomoc. 

  Ochrona mienia

  Coraz bardziej popularne staje się zakładanie monitoringu w pobliżu kościołów i plebanii, a także na cmentarzach. Dzieje się to z powodu rosnącej liczby przestępstw takich jak wandalizm i kradzieże. Na cmentarzach szczególnie dużo tego typu przypadków ma miejsce w okolicy Dnia Wszystkich Świętych. Dzięki kamerom czuwającym nad wymienionymi obiektami, można szybko i łatwo odnaleźć osobę, która dopuszcza się takich karalnych czynów. Powinna ona odpowiedzieć za swoje zachowanie zgodnie z obowiązującym prawem niezależnie od tego, co ukradnie lub zniszczy.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.