google

  dewocjonalia, szaty liturgiczne, ogrzewanie kościoła

  Kursy walut 16.01.2019
  1 USD
  3.7619
  0.0077
  1 EUR
  4.2929
  0.0007
  1 CHF
  3.8066
  -0.0045
  1 GBP
  4.8439
  0.0139
  1 RUB
  0.0564
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Czy będzie jeszcze potrzebny program do rozliczenia pit 2017?

  Czy będzie jeszcze potrzebny program do rozliczenia pit 2017?Ministerstwo Finansów zgłosiło a rząd zaakceptował nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która daje podatnikom możliwość przerzucenia obowiązku wypełniania pitów rocznych na urzędy skarbowe. Czy w takim razie nie będziemy już korzystać z programu do rozliczenia pit 2017?

  Założenia znowelizowanej ustawy

  Do tej pory sporządzenie zeznania podatkowego było obowiązkiem podatnika. Formę zeznania podatnik mógł wybrać sam i w 2017 roku wypełnić papierowe formularze lub rozliczyć się przez program do rozliczenia pit 2017. W pewnych sytuacjach (gdy złożył do 10 stycznia PIT-12) mógł ten obowiązek przekazać pracodawcy. Emeryci i renciści byli rozliczani przez organy rentowe, ale sami też składali deklaracje roczne.

  Według znowelizowanych zasad zeznania podatkowe będą sporządzali urzędnicy skarbowi, a podatnik może skontrolować je albo nawet nie.

  Zapowiadane rewolucyjne zmiany nie dotyczą jednak wszystkich podatników. Osoby do których odnosi się nowelizacja, nie będą rozliczane przez skarbówke automatycznie, lecz dopiero po złożeniu wniosku oraz odpowiednich oświadczeń. Wnioski te będą przyjmowane wyłącznie drogą komunikacji elektronicznej przez stronę Ministerstwa Finansów, portale podatkowe i systemy elektroniczne wybranych banków. Administracja podatkowa może rozliczyć tylko tych podatników, którzy swoje dochody uzyskują wyłącznie za pośrednictwem płatników na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Inni podatnicy będą nadal mieli obowiązek rozliczyć się sami.

  Rozliczenie podatku PIT przez urzędników skarbowych będzie możliwe już od połowy marca 2017 roku, Wnioski będa przyjmowane w terminie od 15 marca do 15 kwietnia. Dla emerytów i rencistów czas ten będzie wydłużony do 30 kwietnia. W następnych latach proponuje się termin na składanie wniosków od 15 stycznia do 15 kwietnia, a dla oświadczeń do 30 kwietnia.

  Kto będzie musiał samodzielnie wypełniać deklaracje PIT?

  Osoby, które uzyskują dochody/przychody z innych źródeł np. z prowadzenia działalności gospodarcze, z najmu, z kapitałów pieniężnych, z odpłatnego zbycia nieruchomości, z zagranicy, nie będą mogły liczyć na wypełnienie pitów przez skarbówkę. Również osoby uzyskujące wynagrodzenie od pracodawcy czy świadczenie emerytalne, ale jednocześnie mające inne źródła przychodów, będą musiały same rozliczać pity.

  Podatnicy, którzy mogliby skorzystać z usługi wypełnienia pit przez urząd skarbowy, jeśli nie złożą wniosku i oświadczenia, również będą musieli rozliczyć się samodzielnie.

  Dla tych osób nadal będzie przydatny program do rozliczenia pit 2017. Z programem można rozliczyć wszystkie rodzaje deklaracji. Rekomendujemy dobry program do rozliczenia pit 2017 jakim jest np. PITax.pl Łatwe podatki. Jest on bardzo łatwy w obsłudze, intuicyjny, przyjazny podatnikowi. Skomplikowane pojęcia prawa podatkowego zamienia na proste pytania, a po otrzymaniu odpowiedzi sam wybiera właściwe formularze i załączniki do nich, pomaga rozliczyć wszystkie przysługujące ulgi i automatycznie wykonuje wszystkie obliczenia, aż do podania ostatecznej kwoty należnego podatku do zapłacenia lub nadpłaty do zwrotu.

  Program do rozliczenia pit 2017 daje też możliwość złożenia wniosku o przekazanie 1% wybranej przez nas OPP. Numer KRS organizacji możemy uzyskać z dostępnego wykazu sporządzonego przez MInistra Pracy i Polityki Społecznej. Możliwe jest też podanie celu szczegółowego oraz naszych danych do wiadomości organizacji.

  Konkludując, mimo rewolucyjnych zmian program do rozliczenia pit 2017 będzie potrzebny wielu podatnikom, którzy będą rozliczać swoje pity szybko, łatwo i bezpiecznie przez internet.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.